Skype umożliwia telefonowanie za darmo

Skype umożliwia telefonowanie za darmo
fot. www.skype.com Rewolucyjny program pozwala rozmawiać na odległość bez płacenia rachunków. Wystarczy komputer i połączenie z Internetem.
istotne.pl telefon, netia, orange, skype

Od roku bezpłatny program Skype podbija świat. Umożliwia użytkownikom komputerów darmowe rozmowy z ludźmi z całej kuli ziemskiej. Warunkiem bezpłatnej rozmowy jest to, że rozmówcy posiadają podłączenie do sieci oraz komputer lub palmtop. Możliwe jest również dzwonienie na telefony stacjonarne i komórkowe, to jednak wiąże się z niewielkimi opłatami.

Na rynku istnieje wiele innych darmowych programów, które również umożliwiają rozmowy głosowe. Wystarczy wymienić choćby Yahoo Messenger, Windows Messenger czy AOL Instant Messenger. Jednak programy te nie potrafią połączyć użytkowników na przykład z wewnętrznych, firmowych sieci. Oferują też niską jakość dźwięku.

Skype jest bezkonkurencyjny. Nie dość, że potrafi połączyć każdego użytkownika z innym, to na dodatek charakteryzuje się doskonałą jakością dźwięku. W przypadku, gdy dzwonimy na telefon stacjonarny, nie ma podziału na rozmowy miejscowe, międzystrefowe i międzynarodowe. Jest jedna strefa – świat. Minuta rozmowy do prawie wszystkich krajów kosztuje – uwaga – 13 gr. To nawet taniej, niż lokalne rozmowy w TP SA czy Dialogu (przy założeniu, że rozmawiamy na przykład 2 minuty – polskim operatorom musimy od razu z góry zapłacić 35 gr za trzy minuty).

Program Skype pobrany został już ponad 20 milionów razy. Wszyscy dziennikarze serwisu Boleslawiec.org używają tego programu. Na co dzień bolesławieccy redaktorzy rozmawiają o sprawach redakcyjnych z korespondentami z Krakowa czy Nowego Jorku. Oczywiście za darmo.

Zobacz także

Skype