Młodzież realizuje wspólny projekt z kolegami z miast włoskich

Młodzież realizuje wspólny projekt z kolegami z miast włoskich
fot. Wikimedia Commons Nowy rok szkolny w Gimnazjum Samorządowym nr 3 rozpoczyna się znakomitą wiadomością.
istotne.pl acuto, um bolesławiec, gs nr 3, vallecorsa

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+, po dokonaniu oceny wniosków złożonych w ramach sektora Młodzież – Akcja 1. – Mobilność Edukacyjna, zatwierdziła do realizacji i przyznała dofinansowanie w wysokości 11 814 euro projektowi zatytułowanemu „Kraina cudów”.

Uczniowie gimnazjum wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z dwóch włoskich miast (Vallecorsa i Acuto) przeniosą się we wrześniu i październiku do świata baśni i legend europejskich. Uczestnicy projektu przyjrzą się opowieściom i postaciom, podczas pobytu w Bolesławcu wcielą się w role magicznych istot, przygotują również spektakl oparty o wybrane, najciekawsze – według nich – teksty.

Przedsięwzięcie to jest realizowane we współpracy z Gminą Miejską Bolesławiec, podobnie jak wcześniejsze działania, w których brała udział młodzież z Gimnazjum Samorządowego nr 3 i Vallecorsa: projekt „Człowiek z pasją – aktywnym obywatelem” (w 2011 r., w ramach programu „Młodzież w działaniu”) oraz wystawiany we Włoszech w czerwcu bieżącego roku spektakl poświęcony Marii de Mattias.

informacja zlecona: UM Bolesławiec