Spektakl „Z jednej gliny”

Spektakl „Z jednej gliny”
fot. BOK-MCC W czwartek 18 września o 19: 00 w sali Forum odbędzie się spektakl taneczny „Z jednej gliny” przygotowany przez Pracownię Tańca Współczesnego BOK-MCC.
istotne.pl impreza, bok mcc, kino forum

Autorką i choreografką spektaklu jest instruktorka pracowni Halina Bałacka-Kłak. Na scenie wystąpi blisko 50 młodych tancerzy z trzech grup: Promyki, Nocturn oraz Modus. Spektakl dedykowany jest wszystkim producentom ceramiki oraz pracownikom zatrudnionym przy jej produkcji.

Jest to kolejny projekt przygotowany przez uczestników zajęć amatorskiego ruchu artystycznego BOK-MCC. W styczniu podczas koncertu noworocznego na scenie wystąpiło ponad 160 osób z pięciu pracowni wokalnych i tanecznych, w kwietniu na festiwalu „Od Hiszpanii po Orient” mieliśmy okazję obejrzeć dorobek pracowni Tańca Orientalnego i Szkoły Tańca Flamenco „Carmen”, a w maju w CIK Orzeł wysłuchaliśmy koncertu Studia Piosenki.

Wiosną w galerii długiej BOK-MCC prezentowana była wystawa prac pięciu pracowni artystycznych. Występy pracowni ośrodka kultury uatrakcyjniają również wiele imprez plenerowych, m.in. najważniejsze: Dni Miasta oraz Bolesławieckie Święto Ceramiki. Za każdym razem wydarzenia te cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności.

Patronat nad wrześniowym koncertem objął Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman. Wstęp za zaproszeniami.