Emeryci proszą o tańszą Orkę

Emeryci proszą o tańszą Orkę
fot. Grażyna Hanaf Emeryci prosili prezesa o wydłużenie czasu pobytu na basenie, w którym przysługują im najtańsze bilety.
istotne.pl basen orka, emeryci, zniżki

Nasza Czytelniczka napisała do nas, wyjaśniając prośbę emerytów:

W 2011 roku z panią Grażyną Hanaf miałam wywiad w państwa gazecie. Chodziło o ceny zniżkowe na basen dla emerytów. Wtedy poskutkowało. Nie chodzi mi tym razem o zmianę cen biletów, jedynie zwiększenie czasu pobytu na basenie za tę samą cenę w okresie wakacyjnym. Basen na pewno nie poniósłby strat finansowych, wspierając w ten sposób emerytów.

Emeryci mają zniżkę od 6:30 do 8:00, potem basen pustoszeje. Dlaczego nie dodać emerytom dłuższej chwili radości? Przy wszelkich okazjach uściski dłoni dla emerytów, ale jak coś zrobić, to nie ma nikogo. Zarówno z prezesem, jak i z dyrektorem rozmawiałam, powiedzieli, że pomyślą o tym. Jak widać, ciężko u nich z myśleniem, bo lipiec minął, a oni dalej myślą.

Aż przykro patrzeć na tych starszych ludzi tłoczących się przy fontannie, przy której masują sobie nogi, i spieszących się do szatni, bo już czas mija, a tu każda minuta ponad godzinę kosztuje więcej.

Prezes parku wodnego Orka zna sprawę, potwierdza, że rozmawiał o niej z Czytelniczką. – Chcemy pomóc – mówi Robert Tomczyk. – Zgłosiliśmy to łódzkiej firmie, która obsługuje nasz system opłat za paski, ale technicznie jest to trudne do realizacji. Cały system musiałby zostać zmieniony, a potem zgłoszą się inni: matki z dziećmi, niepełnosprawni. I wszyscy będą chcieli mieć wydłużony czas – dodaje prezes.

(informacja: G.H.)