Malarstwo Marka Hołdy zaprezentowano w galerii

Malarstwo Marka Hołdy zaprezentowano w galerii
fot. B.org Na wystawie w galerii Format Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprezentowano obrazy Marka Hołdy oraz zdjęcia Katarzyny Wiszowaty.
istotne.pl wystawa, miejska, biblioteka, marek hołda

Architektura i scenki rodzajowe z Miechowszczyzny to ulubione malarskie motywy Marka Hołdy. Wystawę jego prac można oglądać od czwartku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu. Artysta preferuje tradycyjne malarstwo sztalugowe. Maluje zarówno pejzaże jak i sceny batalistyczne. Największą fascynacją Marka Hołdy są konie, te na obrazach i te istniejące naprawdę, które artysta przenosi na płótno. Konie na obrazach artysty to nie przypadek – Marek Hołda jest związany z nimi na co dzień. Jest instruktorem jeździectwa w Stadninie Koni w Udorzu.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Artysta stale doskonali swój warsztat, uzupełniając go o rzetelną wiedzę historyczną – studiami nad kulturą danej epoki, bronią, mundurami i obyczajowością. Marek Hołda jest twórcą utalentowanym i niezwykle pracowitym. Ma na swoim koncie imponujący dorobek – znacznie przewyższający tysiąc płócien. Zafascynowany Miechowem artysta docenił też artystyczne walory naszego miasta, malując kilka obrazów przedstawiających Bolesławiec.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Wystawę malarstwa Marka Hołdy świetnie dopełnia prezentacja fotografii Katarzyny Wiszowaty. Pokaz w galerii Format jest pierwszą publiczną prezentacją dotychczasowego dorobku. Katarzyna Wiszowaty jest absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pracuje jako hodowca w Stadninie Koni Prudnik. Jest również dziennikarką i fotoreporterką. Swoje artykuły i zdjęcia publikuje w czołowych polskich i zagranicznych magazynach poświęconych hodowli koni i jeździectwu.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Wystawę malarstwa Marka Hołdy i fotografii Katarzyny Wiszowaty można oglądać w galerii Format Miejskiej Biblioteki Publicznej do końca lipca.