Prokuratura oskarżyła lekarza z Bolesławca

Prokuratura oskarżyła lekarza z Bolesławca
fot. Telewizja Lokalna "Azart-Sat" Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze skierował do Sądu Rejonowego w Bolesławcu akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi Ch., neurologowi podejrzanego o przyjmowanie łapówek.
istotne.pl lekarz, łapówka, mariusz chmielewski

W poniedziałek do Sądu Rejonowego w Bolesławcu wpłynęło oskarżenie przeciwko byłemu ordynatorowi Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Jeleniogórska prokuratura oskarżyła go o przyjęcie siedmiu łapówek od różnych osób i laptopa od firmy farmaceutycznej, w zamian za obietnicę przepisywania pacjentom leku produkowanego tę firmę.

Mariusz Ch. został zatrzymany w lipcu ubiegłego roku. przez policjantów ze specjalnego wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej zaraz po tym, jak wziął łapówkę od funkcjonariusza udającego pacjenta.

Lekarz przesiedział w areszcie pół roku. W styczniu wyszedł na wolność za poręczeniem majątkowym w wysokości 60 tys. złotych.

Mariusz Ch. nie jest jedynym bolesławieckim lekarzem zamieszanym w aferę łapówkarską. W grudniu ubiegłego roku w grudniu odwołany ze stanowiska został dyrektor Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. W jego sprawie wrocławska prokuratura prowadzi śledztwo. Jej zdaniem dyrektor od 2000 roku mógł wziąć co najmniej 30 tys. złotych łapówek.