materiał promocyjny

Pierwszy taki turniej w Bolesławcu

1. Turniej siatkówki plażowej Oxpressu
fot. Oxpress Dnia 6-go lipca na boiskach do plażowej piłki siatkowej przy ul. Spacerowej w Bolesławcu odbył się I Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Oxpress zorganizowany przez Zespół Oxpress i MOSiR.
istotne.pl 4 oxpress

Patronami i sponsorami wydarzenia byli Oxpress, Restauracja Opałkowa Chata, Bahama Wake, Nastula Building Solutions, Budoteka, MGM usługi budowlane, Format S.C Reklama, MAXI TAXI I NAV-SERVIS.

Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, do rozgrywek zgłosiło się łącznie 16 dwuosobowych drużyn; niektórych zawodników mogliśmy oglądać również w poprzednich, organizowanych przez Zespół Oxpress i Kamila Razika turniejach. Do tej pory Bolesławianie mieli okazję kibicować najlepszym siatkarskim drużynom już trzy razy; wszystkie imprezy odbywały się w nowym obiekcie sportowo-rekreacyjnym, sali gimnastycznej przy budynku Oxpress na Alei Tysiąclecia.

– Dzisiejsza impreza to nasz pierwszy turniej zorganizowany we współpracy z MOSiR, na świeżym powietrzu, podczas którego udało nam się pozyskać tak wielu sponsorów. Opałkowa Chata jest z nami od początku, ale cenne nagrody ufundowały również inne lokalne firmy – mówi zadowolony Kamil Razik, organizator turnieju i zapalony siatkarz.

I Turniej o Puchar Oxpress rozpoczął się o 10.00 rano, został rozegrany systemem brazylijskim na 16 zespołów – kibice mieli więc okazję obejrzeć 30 meczy na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzcami finału został Kacper PańczykMaciej Szaynowski, na drugim miejscu uplasowali się Kamil RazikPaweł Kozłowski, trzecią pozycję wywalczyli Michał i Maciej Kaczmarek (MVP turnieju), miejsce tuż za podium zajął duet Łukasz KrawiecRobert Walkowiak. Piękne puchary i nagrody wręczył właściciel Zespołu Oxpress, pan Dariusz Tyrakowski.

– Oczywiście nie zamierzamy na dzisiejszym turnieju poprzestać. Jako, że we wrześniu przywitamy nowych uczniów klas pierwszych w Liceum Oxpress, a wielu z nich jest zainteresowanych uprawianiem sportu na wysokim poziomie, chcemy stworzyć silną drużynę siatkówki, którą będzie prowadził i trenował nasz niezastąpiony Kamil Razik. Sportowych imprez i wydarzeń będziemy organizować coraz więcej – mówi dyrektor Liceum, Monika Pluszczewicz.

Przypominamy, że w dniach 16-19 lipca Publiczne Liceum Ogólnokształcące Oxpress prowadzi nabór uzupełniający. Na najlepszych kandydatów czekają jeszcze 2 wolne miejsca.