BKS: Porażka na inaugurację IV ligi

istotne.pl 4 orkan szczedrzykowice, bks bolesławiec

Porażką 1:2 (0:1) zakończył się mecz I kolejki IV ligi dolnośląskiej pomiędzy BKS-em Bolesławiec a Orkanem Szczedrzykowice. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Adrian Kulesza. Mimo przegranej możemy być dumni z naszych chłopaków, bo na tle mocnego rywala zaprezentowali się naprawdę korzystnie i zabrakło naprawdę niewiele abyśmy w sobotę zdobyli punkty.

W pierwszej połowie lepiej prezentował się Orkan Szczedrzykowice. Zawodnicy BKS-u Bolesławiec zdawali się być zestresowani IV-ligową premierą, stąd dużo w naszym zespole było niedokładności i niepotrzebnych strat. Mimo tego to nasz zespół mógł wyjść na prowadzenie. W 14 minucie dobrym podaniem obsłużony został Marek Majka, niestety strzał napastnika BKS-u przeszedł tuż obok słupka bramki gości. W 20 minucie Orkan Szczedrzykowice wykorzystał gapiostwo w naszym bloku defensywnym i za sprawą gola Marcina Ogórka wyszedł na prowadzenie 1:0. Do końca tej części meczu nie potrafiliśmy się rywalowi odgryźć, a Orkan zadowolony z jednobramkowego prowadzenia spokojnie narzucił nam swój styl. Do przerwy wynik się już nie zmienił i do szatni schodziliśmy minimalnie przegrywając.

Druga część meczu należała już do BKS-u Bolesławiec chociaż to Orkan pierwszy zdobył gola. W 57 na raty Kacpra Różnickiego pokonał Kamil Zawadzki i sytuacja BKS-u Bolesławiec stała się niezwykle trudna. Od tego jednak momentu na murawie dominował już nasz zespół, który od razu wziął się do odrabiania strat. W 66 minucie sygnał do ataków dał Eryk Kliwak, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki bramki Orkanu Szczedrzykowice. Minutę później nareszcie mogliśmy się cieszyć gola. W 67 minucie do dobrze dośrodkowanej przez Damiana Puzio piłki wyskoczył Adrian Kulesza i strzałem głową zmniejszył stratę do rywala. Od tego momentu rzuciliśmy się na rywala i blisko był do zdobycia gola wyrównującego. Niestety w 80 minucie przed utratą gola znów uratowała gości poprzeczka. Mimo ciągłych ataków do końca meczu nie udało nam się już zdobyć gola i ostatecznie przegraliśmy 1:2.

Mimo niezadowolenia z wyniku, licznie zgromadzona przy Spółdzielczej publiczność mogła opuszczać stadion z podniesionymi głowami. IV-ligowa premiera jest już za nami. Zobaczyliśmy jasno, że jeśli tylko będziemy walczyć i biegać to jesteśmy w stanie napsuć krwi nawet wyżej notowanemu rywalowi. Już za tydzień, znów przy Spółdzielczej podejmiemy Górnika Złotoryja. W środę czeka nas wyjazdowy mecz I rundy okręgowego Pucharu Polski z LZS-em Łaziska (15.08, godz. 17:00).

BKS Bolesławiec – Orkan Szczedrzykowice 1:2 (0:1)

Bramki: Kulesza (67′) – Ogórek (20′), Zawadzki (57′)

BKS: Różnicki, K. Dmuchowski (78′ M. Dmuchowski), Lisowski, Dul (żk), Olesiński, Graczyk (75′ Biały), Szaja (żk) (61′ Kliwak), Kizyma (75′ Smolarek), Zagórski (59′ Puzio), Kulesza (żk), Majka (75′ Pochwała)