materiał promocyjny

Modernizują Dom Dziennego Pobytu

Dom Dziennego Pobytu
fot. UM Bolesławiec W Domu Dziennego Pobytu przy ul. Staroszkolnej w Bolesławcu trwają prace modernizacyjne celem utworzenia Dziennego Domu „Senior+”.
istotne.pl 183 remont, senior, um bolesławiec, dom dziennego pobytu

Reklama

Środki na remont obiektu pochodzą z dotacji w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 i budżetu miasta Bolesławca. Kwota dotacji wynosi 232 tys. zł, środki z budżetu miasta – 113 tys. zł. Wykonawcą robót budowanych jest Zakład Ogólnobudowlany „Rogalski” z Bolesławca. Prace zakończą się w listopadzie br.

Po modernizacji seniorzy będą mieli do swojej dyspozycji pomieszczenia na dolnej kondygnacji. Warto przypomnieć, że nowe zagospodarowanie powierzchni parterowej spowoduje utworzenie Dziennego Domu „Senior+” o podniesionym standardzie usług.

Usytuowanie Domu na parterze budynku umożliwi korzystanie z usług osobom schorowanym i niepełnosprawnym. W Dziennym Domu „Senior+” zaplanowano salę klubową, aneks kuchenny, jadalnię, szatnię, pokój wypoczynkowy, pokój pielęgniarski, toalety oraz salę do rehabilitacji. Sala wyposażona będzie m.in. w rowery treningowe, bieżnię sportową, trenażer kończyn górnych i kończyn dolnych.

W budynku znajdzie się również pracownia komputerowa oraz pracownia do terapii zajęciowej z przechowalnią materiałów dydaktycznych. Dostęp do pierwszego piętra będzie ułatwiony poprzez montaż krzesełka schodowego dla osób niepełnosprawnych.

W ramach modernizacji zaplanowano zagospodarowanie tarasu o wymiarach 250 m kw., z wyjściem na dużą działkę rekreacyjną. W części ogrodowej pojawią się krzesła i stoły ogrodowe, altana oraz sprzęt do siłowni plenerowej.

W tym roku społeczność Domu Dziennego Pobytu w Bolesławcu obchodziła jubileusz trzydziestolecia istnienia placówki. Dom Dziennego Pobytu jest ośrodkiem wsparcia dziennego zapewniającym pomoc osobom starszym, samotnym, które ze względu na wiek, chorobę czy niepełnosprawność takiej pomocy wymagają. Służy utrzymaniu przez seniorów dobrej sprawności psychofizycznej, niezbędnej do jak najdłuższego, samodzielnego funkcjonowania, tzn. pozostawania we własnym domu i środowisku.

Z placówki na co dzień korzysta ponad 70 osób w wieku 60–98 lat. Celem działalności placówki jest również świadczenie pomocy w organizacji życia codziennego osobom w wieku emerytalnym oraz osobom z ograniczoną sprawnością fizyczną.

W budynku przy ul. Staroszkolnej swoje siedziby mają również Polski Związek Niewidomych, Bolesławieckie Stowarzyszenie Amazonek. Na terenie obiektu znajduje się także filia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Reklama