Gruzini i Austriacy wystąpili w Bolesławcu

Gruzini i Austriacy wystąpili w Bolesławcu
fot. B.org W dwóch bolesławieckich kościołach odbyły się koncerty w ramach 40 Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. W tym roku wystąpił gruziński chór Rustavi oraz austriacki zespół Unicorn.
istotne.pl wratislavia cantans, rustavi, unicorn

W sobotę w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy zabrzmiały ludowe i historyczne pieśni Gruzji. Męski chór Rustavi nie tylko śpiewał, ale także grał na tradycyjnych gruzińskich instrumentach. Ludzie zgromadzeni w kościele mogli wysłuchać między innymi gruzińskich pieśni śpiewanych podczas bronowania i pielenia pól, kołysanki, pieśni lirycznej czy lamentu za synem, który nie powrócił z wojny.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

W niedzielę w kościele świętych Cyryla i Metodego odbył się koncert muzyki dawnej. Muzykę z czasów Dekameronu Boccaccia zaprezentował słuchaczom austriacki zespół Unicorn. Zespół grając muzyką średniowiecza i wczesnego renesansu używał do tego instrumentów właśnie z tamtych okresów. Flet prosty, harfa i fidel to tylko niektóre z instrumentów, którymi posługiwali się austriaccy muzycy.

Zobacz także

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans