Dwa koncerty odbędą się w Bolesławcu

Dwa koncerty odbędą się w Bolesławcu
fot. B.org W ramach 40 Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans w Bolesławcu wystąpi chór Rustavi z Gruzji i zespół Unicorn z Austrii.
istotne.pl wratislavia cantans

We wtorek w Pałacu Ślubów w Bolesławcu odbyła się konferencja prasowa na temat tegorocznych koncertów Wratislavia Cantans. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyła dyrektor Festiwalu Lidia Geringer d'Oedenberg, prezydent Bolesławca oraz proboszczowie parafii, w których odbędą się bolesławieckie koncerty.

Pierwszy koncert odbędzie się w sobotę 10 września o godzinie 15:00 w Kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy Placu Zamkowym. Wystąpi tam chór Rustavi z Gruzji. Będzie można usłyszeć narodowe i historyczne pieśni Gruzji. Bilety na koncert kosztują 25, 18 i 12 złotych. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów będą przeznaczone na remont zabytkowych organów.

Drugi koncert odbędzie się 11 września o godzinie 20:00 w Kościele pod wezwaniem świętych Cyryla i Metodego przy ulicy Krótkiej w Bolesławcu. W Kościele świętych Cyryla i Metodego wystąpi austriacki zespół Unicorn, który da koncert muzyki dawnej. Będzie można wysłuchać muzyki z czasów Dekameronu Boccaccia. Bilety na ten koncert kosztują 20 złotych.

Sprzedaż biletów na koncerty prowadzi Bolesławiecki Ośrodek Kultury, telefon 644 21 45 do 47.

Zobacz także

Szczegółowy program FestiwaluWratislavia Cantans