BKS: 2:2 w ostatnim sparingu z Twardym Świętoszów

Piłkarze BKS
istotne.pl 0 sparing, twardy świętoszów, bks bolesławiec

W sobotę na boisku w Łące I drużyna BKS Bobrzanie rozegrała ostatni sparing przed wiosenną rundą rozgrywek. Bolesławianie spotkali się z liderem okręgówki – Twardym Świętoszów. Mecz zakończył się remisem 2:2. Stan murawy pozostawiał wiele do życzenia. Piłka odbijała się od darni i myliła piłkarzy.

Mateusz MuchaMateusz Muchafot. Marcin Zabawa

W 41 minucie spotkania bramkarz Twardego interweniował poza granicą pola karnego. Sędzia podyktował rzut wolny, który na bramkę zamienił Paweł Rissmann. W drugiej połowie piłkarze ze Świętoszowa wyszli na prowadzenie. W 49 minucie bramkę dla Twardego strzelił Jakub Wołyński. Pięć minut później, po zamieszaniu w polu karnym, na listę strzelców wpisał się Łukasz Rudyk. W 62 minucie BKS wyrównał. Bramka na 2:2 padła w czasie wykonywania rzutu rożnego. Do piłki podszedł Marek Kumoś i silnym strzałem posłał ją wprost do bramki rywali.

Mateusz JanczyszynMateusz Janczyszynfot. Marcin Zabawa

BKS Bobrzanie wystąpił w składzie: Dawid Kizyma (bramka), Robert Nitarski, Adam Klimas, Błażej Rajchel, Marek Kumoś, Mateusz Janczyszyn, Mateusz Mucha, Sławomir Iskrzak, Daniel Góralewski (46 min. Sylwester Rydzak), Tomasz Jasiński (70 min. Krzysztof Szymański), Paweł Rissmann (72 min. Piotr Juszczak).

Sławomir IskrzakSławomir Iskrzakfot. Marcin Zabawa

Mecz z Twardym Świętoszów był ostatnim sprawdzianem I drużyny przed zbliżającą się rundą wiosenną IV-ligowych rozgrywek. Już 14 marca BKS rozegra pierwsze spotkanie. O godzinie 15:00 w Prochowicach bolesławianie zmierzą się z tamtejszą Prochowiczanką. Drużynę gospodarzy prowadzi obecnie Marcin Ciliński, były szkoleniowiec BKS. W Prochowiczance grają piłkarze, którzy wcześniej występowali w bolesławieckiej drużynie: Marcin Ogórek, Grzegorz Nowak i Chrystian Serkies.

Wyniki tegorocznych sparingów I drużyny BKS Bobrzanie:

• 31-go stycznia: Sprotavia Szprotawa (IV liga lubuska) – BKS 1:1 (bramki Rissmann i Szymański – samobójcza)
  • 7-go lutego: Piast Zawidów (okręgówka) – BKS 0:3 (bramki Iskrzak, Rissmann, Dymek)
  • 8-go lutego: Unia Kunice Żary (III liga) – BKS 3:3 (bramki Rissmann, Derewiński i Szymański)
  • 14-go lutego: Nysa Zgorzelec (okręgówka) – BKS 2:2 (bramki Iskrzak i Wilas)
  • 18-go lutego: Polonia/Sparta Świdnica (III liga) – BKS 2:1 (bramka Rissmann)
  • 21-go lutego: GKS Tomaszów Bolesławiecki (klasa A) – BKS 1:2 (bramki Rissmann i Iskrzak)
  • 28-go lutego: Chojnowianka Chojnów (IV liga) – BKS 0:0
  • 7-go marca: Twardy Świętoszów (liga okręgowa) – BKS 2:2 (bramki Rissmann i Kumoś)

Aktualizacja 2009-03-14 12:20

Wyjazdowe spotkanie BKS z Prochowiczanką Prochowice zostało przełożone. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej odwołał pierwszą kolejkę spotkań rundy wiosennej. Swoją decyzję DZPN uzasadnił złym stanem boisk, które po wiosennych roztopach są nasiąknięte wodą.