Tragedia na autostradzie, cztery osoby spłonęły

Tragedia na autostradzie, cztery osoby spłonęły
fot. Krzysztof Gwizdała Cztery osoby spłonęły, a sześć zostało lekko rannych w wypadku na autostradzie koło Różyńca. Trzy samochody uderzyły w ciężarówkę, która zawracała między jezdniami.
istotne.pl wypadek, pożar, a18

Do wypadku doszło przed godziną pierwszą na trasie A18, koło Różyńca, niedaleko Bolesławca. Kierowca ciężarówki, jadący w kierunku Wrocławia, postanowił zawrócić w miejscu, gdzie nie było barierki. W jego naczepę uderzyły trzy auta, dwa osobowe i jeden bus, jadące w kierunku Olszyny. Wybuchł pożar. Cztery osoby spłonęły. Sześcioro innych poszkodowanych, w tym kierowcę ciężarówki, karetki zabrały do szpitala. Ich życiu nic nie zagraża, są w dobrym stanie.

– Pożar musiał mieć wysoką temperaturę, na pewno powyżej tysiąca stopni. Dawno nie widziałem takiej tragedii – mówi Grzegorz Kocon, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu. – Kierowca ciężarówki jest w szoku. Jak tylko dojdzie do siebie, to zostanie przesłuchany – mówi Sebastian Woźniak, asesor Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu.

Kierowca, jak się dowiedzieliśmy, jest rosyjskojęzyczny, jechał do Kazachstanu.

Kierowcy ciężarówki udało się wydostać, zanim jego kabina spłonęłaKierowcy ciężarówki udało się wydostać, zanim jego kabina spłonęłafot. Krzysztof Gwizdała
Wszystkie auta doszczętnie spłonęłyWszystkie auta doszczętnie spłonęłyfot. Krzysztof Gwizdała

(informacja KG)