Mniej pociągów osobowych z Bolesławca do Wrocławia?

Mniej pociągów osobowych z Bolesławca do Wrocławia?
fot. B.org Być może od 1 marca na trasie Goerlitz-Wrocław przestaną kursować pociągi osobowe. Spółka PKP Przewozy Regionalne zapewnia jednak, że chce utrzymać te połączenia.
istotne.pl kolej, pkp, pociąg, rozkład jazdy

O tym, że 1 marca prawdopodobnie zostaną zlikwidowane pociągi osobowe relacji Goerlitz-Wrocław, mówi się już od grudnia ub.r. Fora internetowe aż huczą na ten temat. O nagłośnienie sprawy poprosiły nas Czytelniczki.

Problem jest poważny. Jeśli dojdzie do zmian w rozkładzie jazdy, pasażerowie, w tym mieszkańcy naszego powiatu, będą musieli wydawać znacznie więcej na bilety. „To jest jedna wielka farsa. To tak, jakby z Wrocławia do Międzylesia zlikwidowano wszystkie osobówki i zostawiono tylko składy Praha-Wrocław. Dlaczego PKP i UMWD tak nękają ludzi z miast leżących na linii E30?” komentuje jeden z forumowiczów na Infokolej.pl. „Jeśli w marcu okaże się, że ludzi pozbawiono porannego pociągu do Goerlitz, który zapewnia im dojazd do pracy i szkół, to ci sami ludzie wyjdą na tory jak niedawno wyszli na Podlasiu. Tylko w Bolesławcu codziennie z tego pociągu korzysta ok. 100 osób. Będzie się działo!” dodaje inny.

– Pracownicy wydziału transportu wielokrotnie prosili spółkę PKP Przewozy Regionalne o wyjaśnienie – mówi portalowi IstotneInformacje.pl Marta Libner z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. – Do tej pory nie uzyskali konkretnej odpowiedzi – dodaje.

– Decyzja w sprawie kursowania pociągów osobowych w relacji Wrocław-Goerlitz nie została jeszcze ostatecznie podjęta – uspokaja Piotr Olszewski z biura prasowego PKP Przewozy Regionalne. – Chcielibyśmy utrzymać te połączenia. Walczymy o to – zapewnia. Cały czas trwają negocjacje z Niemcami. Władze spółki mają się spotkać ze stroną niemiecką jeszcze w tym tygodniu.

Do sprawy powrócimy, gdy tylko pojawią się nowe informacje na ten temat.

(informacja ii)