Startuje projekt kulturalny „Ona i On”

Startuje projekt kulturalny „Ona i On”
fot. Grzegorz Roman W cyklu działań artystycznych, które będą miały miejsce na terenie Concordii, weźmie udział ponad 30 bolesławian. W najbliższy piątek – spektakl „Sceny łużkofe” i wystawa fotografii.
istotne.pl wystawa, happening, ona i on, fireshow

„Ona i On” to cykl działań artystycznych, który ma na celu pokazanie twórczości osób z Bolesławca i okolic – zarówno postaci znanych, jak i takich, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztuką.

Wszystkie wydarzenia artystyczne w ramach projektu odbędą się w październiku i listopadzie na terenie Concordii (ul. Orla). Rozległe przestrzenie byłych hal produkcyjnych pobudzają wyobraźnię artystów. Działania będą odbywały się co piątek. W planie: wystawy, happeningi, spektakle teatralne, prelekcje naukowe oraz koncerty.

Szczegółowy plan projektu:

  • 17 października o 18:00. Wieczór rozpocznie krótki koncert saksofonistów na parkingu Concordii. Potem duet Pokojowy Roman (Kinga Pokojowy i Grzegorz Roman) zaprezentuje spektakl „Sceny łużkofe”, a następnie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Kamili Staniszewskiej, Marty Wysockiej, Barbary Bednarowicz, Agnieszki Kryspin, Wiktorii Majchrzak, Sławka Głowackiego, Grzegorza Sidorowicza, Ewy i Piotra Ołenicz oraz Beaty Dudyńskiej.
  • 24 października o 18:00. Happening połączony z wystawą fotografii, malarstwa i rzeźby. Twórcy: Martyna Woźnica, Martyna Sidorowicz i Wojtek Hertman, Martyna i Jacek Osłońscy. Pracom towarzyszyć będą teksty poetyckie Łukasza Ludwikowskiego i Izabeli Pajkiert. Widzowie będą mogli aktywnie uczestniczyć w happeningu.
  • 31 października o 18:00. Na placu odbędzie się fireshow w wykonaniu grupy PironiX. Swoje prace – przy świetle świec oraz akompaniamencie kwartetu smyczkowego – zaprezentują Barbara Bednarowicz, Justyna Turek, Katarzyna Kłopotek i Edyta Orlińska.
  • 7 listopada o 18:00. Wystawę rozpocznie monodram Eweliny Pankowskiej. Ponadto w programie: wystawa malarstwa i rysunku Mirosławy Bednarowicz, Jagody Sięgeń, Justyny Turek i Katarzyny Kłopotek. Ekspozycji towarzyszyć będą teksty poetyckie Barbary Pankowskiej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Wystawy można będzie zwiedzać w każdą sobotę i niedzielę od 15:00 do 19:00.

(informacja GR/ii)