Maturzyści będą oddawać krew

Maturzyści będą oddawać krew
fot. Daniel Biernat We wtorek 22 kwietnia w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu ruszy akcja honorowego krwiodawstwa „Bądź dojrzały – podaruj krew”.
istotne.pl zshiu, pck, krwiodawstwo

„Szkoła pełni funkcję nie tylko dydaktyczną, ale również wychowawczą” mówi Magdalena Gałkiewicz, nauczycielka ZSHiU i współorganizatorka akcji „Bądź dojrzały – podaruj krew”. „Obecnie jest wiele wypadków, wiele osób choruje. Ci, którzy są zdrowi, mogą oddać krew i uratować komuś życie. Stąd pomysł, żeby pokazać, jak można być w pełni człowiekiem” dodaje.

Inicjatywa adresowana jest do maturzystów z całego powiatu bolesławieckiego. „Wezmę w niej udział, ponieważ moja grupa krwi może się przydać komuś innemu; komuś, kto miał wypadek” zaznacza Łukasz Markowski, uczeń ZSHiU. – „Może za parę lat, za rok, za miesiąc to ja będę potrzebował pomocy”. „Takie akcje powinny być częściej organizowane” dodaje maturzystka Bernarda Gołąb.

Akcję „Bądź dojrzały – podaruj krew” patronatem objął Polski Czerwony Krzyż, który popularyzuje honorowe krwiodawstwo od 50 lat. „Dobrze, że młodzież podejmuje takie inicjatywy” podkreśla Danuta Zielińska z bolesławieckiego PCK. – „Mówi się, że nie ma nic za darmo, a jednak młodzi ludzie chcą pomagać innym. Chwała im za to, że podejmują takie akcje”.

Maturzyści z naszego powiatu będą mogli wesprzeć akcję we wtorek 22 kwietnia w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu. Start o 9:00.

(informacja GA)