Kim jest przyjaciel dla przedszkolaka – świetne filmowe zajęcia

Kim jest przyjaciel dla przedszkolaka – świetne filmowe zajęcia
fot. MPP nr 7 Dzieci z grupy integracyjnej Misie z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7 miały możliwość obejrzenia zestawu krótkich filmów o przyjaźni. Były one inspiracją do rozmów na ten temat.
istotne.pl bok-mcc, kino forum, filmoteka szkolna, małgorzata szewczyk

W przedszkolu dzieci omówiły obejrzane w kinie Forum bajki, potem próbowały odpowiedzieć na pytania: Kto to jest przyjaciel? Kogo możemy nazwać przyjacielem? Czy dobrze jest mieć przyjaciela? Dlaczego warto mieć przyjaciela?

Podczas ciekawych i rozwijających zabaw dzieci musiały dokończyć zdania „Przyjaciel jest potrzebny, gdy...:, „Gdy jestem smutny, przyjaciel..., „Z przyjacielem mogę...”. Przedszkolaki wycinały serduszka dla swoich kolegów i koleżanek, a widok obdarowujących się nawzajem dzieci był bardzo przyjemny i dobry. Efektem działań związanych z edukacja filmową przeprowadzaną Przez Stowarzyszenie Horyzonty Edukacji Filmowej i BOK-MCC było wykonanie prac plastycznych „Mój przyjaciel”.

Filmoteka Szkolna to projekt pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rekomendowany przez kilku wojewódzkich kuratorów oświaty.

To ważny i ciekawy program, który Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki nieprzerwanie prowadzi od października 2008 roku. Główną część projektu stanowi program comiesięcznych spotkań w kinie, podczas których dzieci oglądają filmy lub bajki wyselekcjonowane i powiązane w tematyczne cykle. Każdy nauczyciel otrzymuje materiały dydaktyczne zawierające scenariusze lekcji (języka polskiego, wiedzy o kulturze, historii, wiedzy o społeczeństwie i godzin wychowawczych). Film poprzedza ciekawa prelekcja.

Szkoły i przedszkola, które biorą udział w projekcie są promowane i opisywane na portalu i w gazecie Istotne.pl, bo ten sposób edukowania warto wspierać i podkreślać jego wartość. Zapraszamy do udziału w Filmotece Szkolnej w BOK-MCC oraz do przesyłania nam swoich relacji, jak realizowane są filmowe zajęcia w Waszych placówkach. Dziękujemy Pani
Małgorzacie Szewczyk z MPP nr 7 za nadesłany materiał.