Ma powstać Dyskusyjny Klub Filmowy

Ma powstać Dyskusyjny Klub Filmowy
fot. sxc.hu Jest szansa na to, aby przy kinie Forum rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Filmowy. To propozycja nie tylko dla koneserów sztuki filmowej, ale również dla wszystkich, którzy chcieliby poznawać film i jego historię lub po prostu dyskutować na temat obejrzanych dzieł.
istotne.pl dkf, bok-mcc, kino

Projekt reaktywowania nieistniejącego od ponad 20 lat Dyskusyjnego Klubu Filmowego wysunął Bolesławiecki Ośrodek Kultury. W najbliższy piątek o godzinie 17:00 w holu kina Forum odbędzie się spotkanie organizacyjne, na które zaproszone są wszystkie zainteresowane powołaniem Dyskusyjnego Klubu Filmowego osoby.

Według informacji udzielonych serwisowi Boleslawiec.org przez Iwonę Bojko z BOK, Dyskusyjny Klub Filmowy umożliwiłby prezentowanie filmów archiwalnych, tematyczny dobór obrazów, także z kina współczesnego. Warunkiem jest zebranie grupy osób, które będą chciały taki klub tworzyć.

Wszyscy, którzy narzekają na brak rozrywki w Bolesławcu oraz miałkość i komercyjność proponowanych przez kino Forum filmów, będą mogli zaproponować własne tytuły i animować kulturę filmową w mieście. Warunkiem jest oczywiście chęć, a przede wszystkim podjęcie konkretnych działań.