Wojewoda nie miał złych zamiarów

Wojewoda nie miał złych zamiarów
fot. B.org "Nigdy nie mieliśmy w zamiarze jakiegokolwiek zawłaszczania tego przedsiębiorstwa, realizowania swoich interesów grupowych, partyjnych czy innych" mówił na konferencji prasowej w Bolesławcu Stanisław Łopatowski, wojewoda dolnośląski.
istotne.pl pwik, starostwo, wojewoda, komunalizacja

Głównym tematem konferencji w bolesławieckim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji była sprawa komunalizacji części kanalizacyjnej przedsiębiorstwa.

Wojewoda przypomniał o znaczeniu tej inwestycji dla miasta. Podkreślił również, że wcześniejsze nieporozumienia i spory pomiędzy władzami miasta i województwa, nie wynikały ze złej woli, ale z wzajemnego niezrozumienia.

Wojewoda podkreślał kilkakrotnie, że podział przedsiębiorstwa, czyli wydzielenie z niego części kanalizacyjnej i przekazanie jej miastu, było jedyną drogą prawną, jaką można było na teraz wykonać i uratować pieniądze dla gminy.

Stanisław Łopatowski zapowiedział, że pod koniec przyszłego roku przedsiębiorstwa państwowe zostaną przekazane samorządom. "Nie ma żadnego logicznego uzasadnienia, żeby dzisiaj w swoim zasobie wojewoda trzymał takie przedsiębiorstwo" tłumaczył Stanisław Łopatowski.

Na konferencji wojewoda odniósł się do wcześniejszego spotkania z prezydentem miasta, Piotrem Romanem. Powiedział, że udało się rozwiać wcześniejsze nieporozumienia pomiędzy władzami miasta i województwa. Wyraził również nadzieję, że w przyszłości wszelkie problemy będą znajdować swoje rozwiązanie za stołem rokowań, a nie przez wypowiedzi medialne.