Akwarele Krystyny Raszki w Galerii Format

Akwarele Krystyny Raszki w Galerii Format
fot. Krystyna Raszka Otwarcie wystawy akwarel bolesławieckiej artystki będzie mieć miejsce 16 października.
istotne.pl wystawa, krystyna raszka, galeria format, malarstwo, mbp bolesławiec

Krystyna Raszka. Z wykształcenia, przekonania i wielkiej pasji – polonistka. Z powołania – nauczycielka. Przed pójściem na emeryturę pracowała m.in. w Raciborowicach, w SP nr 4, SP nr 5, ZPO, GS nr 1. Kilkanaście lat była instruktorem ZHP, prowadziła i współorganizowała obozy harcerskie.

Od lat aktywnie spędza czas na emeryturze. Od 2002 roku współpracuje z PCEiKK jako konsultantka i doradczyni metodyczna języka polskiego. Jako pomysłodawczyni i autorka organizuje każdego roku konkursy języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jest autorką kilkudziesięciu metodycznych publikacji internetowych (www.scholaris.pl).

W 2003 roku przy ulicy Chrobrego założyła ogródek. Kilkakrotnie zdobywał on wyróżnienia w bolesławieckim konkursie Miasto w kwiatach. Współpracuje z MDK, jako animatorka prowadziła Noce poetów. To tylko część jej aktywności. Prócz tego podróżuje. Ma różnorodne zainteresowania.

Maluje od 10 lat. Jest samoukiem. Prezentowała swe prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych. W latach 2006-2010 wielokrotnie eksponowała swoje prace na jednej z witryn księgarni Agora.

– Akwarela fascynowała mnie zawsze. Jednak brak czasu i zawodowe obowiązki nie pozwoliły mi na sięgnięcie po pędzel – mówiła „ii” w 2013 r.

Akwarela Krystyny RaszkiAkwarela Krystyny Raszkifot. Krystyna Raszka
Akwarela Krystyny RaszkiAkwarela Krystyny Raszkifot. Krystyna Raszka
Akwarela Krystyny RaszkiAkwarela Krystyny Raszkifot. Krystyna Raszka

Otwarcie kolejnej wystawy akwarel bolesławieckiej malarki będzie mieć miejsce 16 października (piątek) w Galerii Format (budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu, ul. Sądowa). Początek o 17:00.

Miejska Biblioteka Publiczna Bolesławiec/KR/ii