Ks. Józef Gołębiowski i Krystyna Gay-Kutschenreiter honorowymi obywatelami Bolesławca?

Ks. Józef Gołębiowski i Krystyna Gay-Kutschenreiter honorowymi obywatelami Bolesławca?
fot. Krzysztof Gwizdała W czasie 25 sesji Rady Miasta Bolesławiec rajcy prawdopodobnie podejmą uchwałę w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Bolesławiec wieloletniemu proboszczowi parafii pw. Chrystusa Króla i wybitnej artystce.
istotne.pl krystyna gay-kutschenreiter, sesja rm, ks. józef gołębiowski

Ks. Józef Gołębiowski z kościołem przy ul. Jana Pawła II (wcześniej Broniewskiego) związany był od początku. Przez ponad 30 lat był jej proboszczem. Teraz, schorowany, po operacji serca, odchodzi na emeryturę do Domu Księży Emerytów. Na jego miejsce powołany został ks. Mieczysław Bętkowski, do tej pory urzędujący w Mysłakowicach.

Krystyna Gay-Kutschenreiter urodziła się w Łodzi, studiowała na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu w Toruniu i na Wydziale Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie uzyskała dyplom w pracowni prof. Rudolfa Krzywca. Obok rzeźby ceramicznej zajmuje się także ceramika unikatową. Od wielu lat mieszka i pracuje w Bolesławcu, gdzie zajmowała się kształceniem kadr dla przemysłu ceramicznego, a w latach 1990–2005 pełniła funkcję komisarza artystycznego organizowanych corocznie Ogólnopolskich i Międzynarodowych Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace, prócz bolesławieckiego muzeum, znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, BWA Jelenia Góra, Kunstforum Piaristen w Wiedniu oraz w wielu kolekcjach prywatnych. (źródło: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu).

Rada chce uhonorować tę dwójkę bolesławian. Co Wy na to?