Szkoła specjalna przy II LO? Likwidacji „dwójki” nie będzie

Szkoła specjalna przy II LO? Likwidacji „dwójki” nie będzie
fot. Krzysztof Gwizdała Władze Powiatu mają pomysł, jak rozwiązać problem z siedzibą szkoły specjalnej.
istotne.pl szkoła specjalna, powiat bolesławiecki, iilo

Jednym z najbardziej racjonalnych rozwiązań, zdaniem powiatowych urzędników, jest rozbudowa II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu. – Nie chcemy przenosić Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych do II LO – wyjaśnia „ii” sekretarz Powiatu Bolesławieckiego Radosław Palczewski. – II LO zostaje.

Jeśli to ta koncepcja zwycięży, do budynku II LO zostanie dobudowany inny, w którym mieścić się będzie właśnie szkoła specjalna. – To będą dwa odrębne budynki, dwie odrębne szkoły, dwa odrębne grona pedagogiczne – wylicza sekretarz. Wielkich zmian w funkcjonowaniu „dwójki” raczej nie będzie. Prawdopodobnie jedno piętro zostanie przekazane podopiecznym PZSiPS.

To będzie z całą pewnością kilkumilionowa inwestycja. – Ale pod względem ekonomicznym jest to najlepsze rozwiązanie – podkreśla R. Palczewski.

Czy zatem dojdzie do rozbudowy II LO? Obecnie trwają konsultacje w tej sprawie. Zarząd Powiatu spotka się i z radnymi, i z przedstawicielami obu placówek. – Chcemy dowiedzieć się, co na to radni i nauczyciele. Jakie mają zastrzeżenia i czy widzą zalety tego rozwiązania – dodaje sekretarz.

Jeżeli rozbudowa II LO dojdzie do skutku, obecna siedziba PZSiPS prawdopodobnie zostanie sprzedana. Do tematu wrócimy.