„Samotniak” na sprzedaż

„Samotniak” na sprzedaż
fot. ii O sprawie powiadomił nas Czytelnik.
istotne.pl samotniak, tbs bolesławiec

Temat budynku dawnego hotelu pielęgniarskiego poruszono w czasie sesji Rady Miasta Bolesławiec, która miała miejsce 23 września ub.r. w Sali Rajców. (Pisaliśmy o tym w materiale „Samotniak” przestanie straszyć w centrum miasta). – Stoi przed nami wielkie zadanie – mówił we wrześniu prezydent Piotr Roman. – Kończymy proces wyprowadzania ludzi z tzw. samotniaka [budynku przy ulicy Żwirki i Wigury w Bolesławcu – przyp. „ii”]. Trwało to parę lat.

Gmina Miejska przejęła budynek dawnego hotelu pielęgniarskiego od Województwa Dolnośląskiego. Jak podkreślił P. Roman, mieszkania trzeba było znaleźć dla 79 rodzin.

Na początku października napisaliśmy, że obiekt będzie modernizowany przez bolesławieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Niedawno zadzwonił do nas mężczyzna mieszkający w pobliżu „samotniaka”. Był zaniepokojony, bo na obiekcie pojawiła się tablica z informacją, że budynek ma zostać sprzedany. Dodał, że ludzi, którzy mieszkają w tej okolicy, bardzo ucieszyła wiadomość, iż „samotniak” przestanie straszyć, i chciał wiedzieć, czy Miasto wycofało się z tej inwestycji.

„Samotniak” na sprzedaż„Samotniak” na sprzedażfot. ii
„Samotniak” na sprzedaż„Samotniak” na sprzedażfot. ii

Jak poinformował nas prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Bolesławcu Emil Zając, takie są po prostu procedury. Konieczne było zorganizowanie przetargu, w którym TBS zamierza wziąć udział. Wywieszona na „samotniaku” tablica nie oznacza, że miejska spółka nie zajmie się tym budynkiem.

Do tematu wrócimy.