Egzoszkielet w Bolesławcu

Egzoszkielet w Bolesławcu
fot. Provita NZOZ Provita we współpracy z firmą Technomex zaprasza na spotkanie pt.: „Mobilny egzoszkielet w reedukacji chodu“.
istotne.pl provita, egzoszkielet

Prezentacja z możliwością praktycznego wypróbowania egzoszkieletu. odbędzie się 22 kwietnia 2016 r. (w piątek) w godzinach 8.00 – 14.00 w siedzibie firmy NZOZ Provita na ulicy Grunwaldzkiej 7A.

Dodatkowo tego samego dnia o godzinie 15:00 rozpoczną się Warsztaty Edukacyjne w sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, Ul. Armii Krajowej 12 (wejście od parkingu, I piętro z prawej strony).

Tematyka warsztatów:
zastosowanie egzoszkieletu
zaopatrzenie urologiczne
cewnikowanie cewnikami hydrofilowymi

Szczegółowe informacje na temat prezentacji oraz warsztatów otrzymają Państwo pod numerem telefonu Sklepu Medycznego Provita: 75 644 71 61.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Zarząd oraz Pracownicy NZOZ Provita

Egzoszkielet EKSO GT™ amerykańskiej firmy EKSO BIONICS to przenośny bioniczny szkieletEgzoszkielet EKSO GT™ amerykańskiej firmy EKSO BIONICS to przenośny bioniczny szkieletfot. Provita

Co to jest egzoszkielet? EKSO GT™ amerykańskiej firmy EKSO BIONICS to przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do użytku w celach rehabilitacji praktycznie każdego pacjenta z niedowładem kończyn dolnych. Pozwala na wykonywanie ruchów wstawania z siadania na krześle oraz na wykonywanie chodu w sposób naturalny, z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, ruchy są wykonywane za pomocą silników, co wspomaga utracone funkcje nerwowo-mięśniowe, dzięki czemu można np. umożliwić ludziom po porażeniu całkowitym z minimalną sprawnością przedramion wykonywanie ruchów wstawania i chodzenia, ponownie nauczyć pacjenta prawidłowych wzorców chodu