Bolesłavia: 29 medali na Mistrzostwach Dolnego Śląska

beata-dabal
fot. Justyna Serafińska-Gruman Reprezentanci Bolesłavii wywalczyli 29 krążków na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w Bogatyni. Złoto zdobyła szóstka bolesłavian.
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, bolesłavia

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych rozegrano 7 maja w Bogatyni. Reprezentanci MKS Bolesłavia zdobyli aż 29 medali, w tym 8 złotych i 8 srebrnych. Agnieszka Dalmata, ubiegłoroczna mistrzyni Polski juniorów młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zielonej Górze), potwierdziła swoją klasę także w kategorii juniorów, zdobywając dwa złote krążki.

Wśród zawodników uprawiających biegi średnie najlepiej zaprezentował się Bartosz Wróbel, podopieczny Małgorzaty Markowskiej. Beata Dąbal zaś zdobyła srebro w dwóch konkurencjach (w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem). Obecnie bolesłavianka prowadzi w ogólnopolskim rankingu w pchnięciu kulą w swojej kategorii wiekowej. Na pochwałę zasługuje też młodziczka Ewa Ochocka, która uzyskała najlepszy wynik w biegu eliminacyjnym juniorek młodszych.

Agnieszka BosekAgnieszka Bosekfot. Justyna Serafińska-Gruman
Agnieszka DalmataAgnieszka Dalmatafot. Justyna Serafińska-Gruman

Złoto na mistrzostwach wywalczyli: Grzegorz Szuszkiewicz (w rzucie młotem), Agnieszka Bosek (w rzucie młotem i oszczepem), Agnieszka Dalmata (w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem), Justyna Mieniek (w trójskoku), Maciej Chojnacki (w biegu na 400 m przez płotki) i Bartosz Wróbel (w biegu na 1500 m).

Maciej ChojnackiMaciej Chojnackifot. Justyna Serafińska-Gruman
Beata DąbalBeata Dąbalfot. Justyna Serafińska-Gruman

Srebrne krążki przypadły w udziale: Maciejowi Chojnackiemu (w biegu na 110 m przez płotki), Justynie Mieniek (w skoku w dal), Agnieszce Bosek (w pchnięciu kulą), Beacie Dąbal (w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem), Katarzynie Sadlak (w trójskoku), Katarzynie Jankowskiej (w skoku wzwyż), a także sztafecie 4 x 100 m (Kai Caban, Agnieszce Bosek, Dominice Kamińskiej, Beacie DąbalKatarzynie Jankowskiej).

Hubert ErhardtHubert Erhardtfot. Justyna Serafińska-Gruman

Brązowe medale zdobyli: Marek Pławiak (w ośmioboju), Patryk Pieczarka (w dziesięcioboju), Sebastian Drozd (w rzucie młotem), Katarzyna Jankowska (w biegu na 100 m przez płotki), Grzegorz Szuszkiewicz (w pchnięciu kulą), Hubert Erhardt (w biegu na 400 m przez płotki), Kaja Caban (w skoku wzwyż), Beata Cieśla (w biegu na 800 m), Marcin Zgodziński (w rzucie oszczepem), Karol Wojdyła (w skoku wzwyż). Katarzyna Jankowska (w rzucie oszczepem), Dominika Kamińska (w biegu na 1500 m) oraz Eryka Baran (w czwórboju).

(informacja: MKS Bolesłavia/ii)