Znana pisarka i scenarzystka zawita do Bolesławca

Znana pisarka i scenarzystka zawita do Bolesławca
fot. MBP Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książek dla dzieci, odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel z wykształcenia jest doktorem literatury, z zamiłowania – autorką książek dla dzieci. Jej opowiadania można przeczytać w „Misiu” i „Świerszczyku”. Przez kilka lat pisała felietony do miesięcznika „Dziecko”. Razem z trójką swoich dzieci – Marianną, Wojtkiem i Hanią – mieszka w przedwojennej kamienicy w Gdańsku-Wrzeszczu. Uwielbia podróże, wycieczki rowerowe, plażę i wodę w każdej postaci.

Napisała ponad dwadzieścia książek dla najmłodszych. Jej dzieła zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”. Współpracuje z redakcją dziecięcą Polskiego Radia. Dla TVP 1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. W 2007 r. otrzymała Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

Jest autorką m.in. „Oto jestem” (opowieści o pierwszych miesiącach życia człowieka), „Rynny”, „Lucjana – lwa jakiego nie było” (bajki terapeutycznej adresowanej do dzieci leżących na oddziałach onkologicznych), „Kamienicy”, „Sznurkowej historii”, „Gęboluda”, „Królewny”, „Florki. Z pamiętnika ryjówki” i „Kosmity” (książki o autystycznym chłopcu).

Pisarka spotka się z bolesławianami w czwartek, 22 kwietnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Początek o 9:30. Wydarzenie, wpisujące się w cykl „Bolesławieckie Biblionalia”, zostało dofinansowane w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(informacja MBP/ii)