BKS – Szczawno Zdrój 2:1

Piłkarze walczą o piłkę
istotne.pl 0 szczawno, zdrój, mielnik, chrystian serkies, bks bolesławiec

W meczu 15 kolejki rozgrywek IV ligi dolnośląskiej BKS Bobrzanie podejmował MKS Szczawno Zdrój. Nasz zespół szybko wyszedł na prowadzenie. Już w 3 minucie spotkania wynik otworzył Chrystian Serkies. Napastnik BKS przejął piłkę, po dośrodkowaniu Emila Nowakowskiego i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

Chrystian Serkies zdobył bramkę już w 3 minucie meczuChrystian Serkies zdobył bramkę już w 3 minucie meczufot. Marcin Zabawa

Trzy minuty później mogło być już 2:0. Po akcji prawą stroną boiska piłkę w pole karne skierował Łukasz Filipiak. Niepewnie interweniujący obrońca gości o mało nie skierował piłki do własnej bramki. BKS zdecydowanie przeważał. Goście oddali pierwszy strzał na bramkę Sebasiana Łokaja dopiero w 23 minucie. Uderzenie Rafała Stanuszka było jednak niecelne. Minutę później kolejną okazję miał BKS. Marcin Głowacki podał do Chrystiana Serkiesa. Ten ostatni bez wahania uderzył, ale bramkarz zdołał wybić piłkę przed siebie, wprost pod nogi Łukasza Polańskiego. Niestety, Łukasz nie trafił do pustej bramki.

W BKS najbardziej doświadczonym obrońcą jest Józef Pietrzak (pierwszy z prawej)W BKS najbardziej doświadczonym obrońcą jest Józef Pietrzak (pierwszy z prawej)fot. Marcin Zabawa

W 26 minucie gospodarze mieli kolejną dogodną okazję. Kamil Mielnik podał do Adama Klimasa, ale ten ostatni posłał piłkę nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ zmianie. W przerwie meczu wicestarosta Stanisław Chwojnicki wręczył nowe, piłkarskie buty Łukaszowi Filipiakowi, za bramkę strzeloną w meczu ze Strzelinianką Strzelin.

Tym razem upominek Stanisława Chwojnickiego trafił do Łukasza FilipiakaTym razem upominek Stanisława Chwojnickiego trafił do Łukasza Filipiakafot. Marcin Zabawa

Druga połowa rozpoczęła się od straty bramki przez BKS. W 46 minucie obrońcy gospodarzy na chwilę „przysnęli” co skończyło się fatalnie. Gola na 1:1 zdobył Michał Drąg. Bolesławianie ruszyli do odrabiania strat. W 47 minucie na bramkę Szczawna huknął Łukasz Filipiak, ale Damian Michno nie dał się zaskoczyć. W 63 minucie niepewnie interweniował Sebastian Łokaj. Na szczęście dla BKS zawodnik gości nie trafił do bramki. Minutę później, w polu karnym gości, z piłką minął się Chrystian Serkies. W 65 minucie, po indywidualnej akcji, bramkarza gości pokonał Kamil Mielnik. W 86 minucie ładnym uderzeniem popisał się jeszcze Karol Bednarowski, ale piłka uderzyła w boczną siatkę. Wynik do końca już się nie zmienił BKS pokonał MKS Szczawno Zdrój 2:1.

Kamil Mielnik swoją bramką zapewnił zwycięstwo dla BKSKamil Mielnik swoją bramką zapewnił zwycięstwo dla BKSfot. Marcin Zabawa

BKS: Łokaj – Głowacki (79' Nowakowski M.), Pietrzak, Sworacki, Rajchel, Klimas, Polański (89' Bochnia), Nowakowski E., Filipiak, Mielnik, Serkies (74' Bednarowski).

Oceń grę piłkarzy BKS Bobrzanie

Mecz ze Szczawnem był przedostatnim meczem naszej drużyny w rundzie jesiennej i zarazem ostatnim rozgrywanym u siebie. Przez naszymi piłkarzami pozostało jeszcze wyjazdowe spotkanie z Kuźnią Jawor. Zapraszamy do oddawania swoich głosów w Rankingu Piłkarzy BKS Bobrzanie.

Marcin Głowacki (pierwszy z lewej) próbuje odebrać piłkę zawodnikowi gościMarcin Głowacki (pierwszy z lewej) próbuje odebrać piłkę zawodnikowi gościfot. Marcin Zabawa