Zamknięty zjazd i wjazd na autostradę A-18 w rejonie Krzyżowej

Zamknięty zjazd i wjazd na autostradę A-18 w rejonie Krzyżowej
fot. B.org Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamknęła zjazd i wjazd na Autostradę A-18 w rejonie miejscowości Różyniec i Krzyżowa. Mieszkańcy gminy Gromadka muszą korzystać z węzłów w Krzywej i w Golnicach. Utrudniony jest też dojazd do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krzywej.
istotne.pl zjazd, autostrada, a18, różyniec

Zjazd i wjazd na Autostradę A-18 w rejonie Różyńca i Krzyżowej są zamknięte. GDDKiA uzasadnia decyzję o zamknięciu zjazdu względami bezpieczeństwa oraz obowiązującymi przepisami prawnymi. Zamknięty zjazd nie spełniał warunków technicznych. Na autostradzie nie było dodatkowych pasów do zjazdu i włączania się ruchu. Takie warunki spełniają węzły w Golnicach i Krzywej.

Zamknięty zjazd i wjazd na autostradę A-18 oznacza, że mieszkańcy Gminy Gromadka, którzy chcą podróżować autostradą, będą musieli korzystać ze zjazdów i wjazdów w Golnicach, bądź w Krzywej. Kierowcy będą mieli do pokonania kilkanaście km dodatkowej trasy. Zamknięte połączenie z autostradą oznacza także utrudnienia komunikacyjne dla firm zlokalizowanych w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krzywej.

(informacja Grześ/Irek/Marcin Zabawa)