BKS u progu nowego sezonu – rozmowa z Janem Wochem

BKS u progu nowego sezonu – rozmowa z Janem Wochem
fot. Marcin Zabawa 8 sierpnia BKS Bobrzanie rozegra I mecz sezonu 2009/2010. O przygotowaniach do rozgrywek, nowych piłkarzach i sytuacji w klubie rozmawialiśmy z Prezesem BKS Bobrzanie – Janem Wochem.
istotne.pl bks bobrzanie, jan woch

Marcin Zabawa: – Panie prezesie, co się dzieje z trenerem II drużyny? Czy II drużyna jeszcze będzie występowała w rozgrywkach?
Jan Woch: – Nie ma trenera II drużyny. 15 lipca poinformował mnie, że podpisał umowę z Raciborowicami. Zrezygnował ze współpracy z klubem BKS Bobrzanie, twierdząc, że nie ma kim grać. W związku z tym 16 lipca II drużyna została wycofana z rozgrywek.

Jeżeli zarząd wycofał II drużynę z rozgrywek, to jakie będą tego konsekwencje?
16-go lipca drużyna została wycofana mimo wcześniejszych uzgodnień z trenerem M. Rutkowskim, że pozostanie w rozgrywkach. Klub poniesie konsekwencje finansowe, nałożone przez OZPN Jelenia Góra. Na razie nie wiemy, jaka to będzie kwota.

Porozmawiajmy o juniorach. Czy będą jakieś wzmocnienia zespołu, który będzie grał w Lidze Dolnośląskiej Juniorów?
Z tym pytaniem najlepiej byłoby się zwrócić do trenera juniorów Henryka Kusojcia. Juniorzy wznawiają treningi. Szukamy także nowych piłkarzy w sąsiednich klubach.

A w drużynie seniorów? Sławomir Iskrzak, Paweł Rissmann i Józef Pietrzak podobno nie chcą grać w BKS.
Cała trójka to dorośli ludzie, którzy wiedzą, co chcą w życiu robić. Trwa jeszcze letni okres transferów zawodników. Piłkarze, którzy ukończyli 23 rok życia, mogą przejść do innego klubu bez zgody klubu macierzystego. Sławomir Iskrzak poinformował w rozmowie telefonicznej, że rezygnuje z gry w piłkę nożną z powodów osobistych. Nie są mi natomiast znane decyzje Pawła Rissmanna i Józefa Pietrzaka.

Który z piłkarzy trenujących z BKS ma największe szanse na pozostanie w klubie?
To czy ktoś będzie grał w Bolesławcu zależy od decyzji, którą sam podejmie. W chwili obecnej jesteśmy zainteresowani Grzegorzem Majchrzakiem, Mirosławem Kuntzem, Łukaszem Bednarzem, Sewerynem Kędzierskim, Adamem Popeckim i Jackiem Kanasem.

Czy Adam Klimas już na pewno nie będzie występował w barwach BKS?
Adam Klimas powrócił do Górnika Polkowice [po wypożyczeniu – dop. red.], który jest jego macierzystym klubem. Jesteśmy jednak zainteresowani pozyskaniem Adama na dłuższy czas, jednak decyzję w tej sprawie podejmie zarząd klubu z Polkowic.

Czy to prawda, że do BKS może wrócić Chrystian Serkies?
Tak. Były prowadzone wstępne rozmowy o warunkach powrotu Chrystiana do klubu. Czekamy na ostateczną decyzję piłkarza.

Czy są jakieś zmiany w składzie zarządu BKS przed nowym sezonem?
Rezygnację złożył tylko Leszek Markowski. Reszta zarządu pracuje w niezmienionym składzie.

Co dalej z I drużyną? Jaka jest strategia klubu na nowy sezon?
Przystępujemy do rozgrywek. Staramy się o maksymalne wzmocnienia, którym jesteśmy w stanie sprostać finansowo. Klub to nie jest tylko I drużyna. To również 5 drużyn młodzieżowych, z których 4 biorą udział w rozgrywkach ligowych, organizowanych przez OZPN Jelenia Góra. Jest jeszcze drużyna orlików, która występuje w turniejach. Uważam, że drużyny młodzieżowe i ich trenerzy mogą pochwalić się dużym sukcesem. Fakt, że wszystkie uplasowały się na miejscach 1-3, czyli na podium, świadczy o tym, że pod względem szkolenia młodzieży jesteśmy jednym z najmocniejszych klubów w okręgu jeleniogórskim. Wielkim sukcesem jest także awans zespołów juniorskich do Ligi Dolnośląskiej Juniorów.

Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję.

(rozmawiał Marcin Zabawa)

Zobacz także

BKS Bobrzanie - oficjalna strona klubu