Porażka siatkarzy TOP z Ikarem Legnica

Siatkarze TOP Bolesławiec
istotne.pl 0 top bolesławiec, siatkówka

W sobotę (13 lutego) siatkarze TOP podejmowali u siebie Ikara Legnicę. Po dwóch porażkach (z Kamienną Górą i Jelenią Górą) nasi siatkarze chcieli przerwać niekorzystną serię. Pierwszy set rozpoczął się obiecująco. TOP wypracował dwupunktową przewagę. Niestety, gra bolesławian załamała się już przy rezultacie 7:6 dla gości. Legniczanie osiągnęli przewagę pięciu punktów, ale roztrwonili ją, psując zagrywki i ataki. Dzięki błędom gości TOP zdołał doprowadzić do remisu (17:17, 20:20, 22:22). Niestety, końcówka seta należała do Ikara, który zwyciężył 25:23.

Początek drugiego seta to przewaga przyjezdnych. Przy stanie 1:4 o czas poprosił trener bolesławian – Bogusław Mienculewicz. Po przerwie TOP zdołał wyrównać (5:5), ale późniejsza część drugiej odsłony zdecydowanie należała do legniczan. Goście niemiłosiernie obijali nasz blok. Do tego TOP popełniał błąd za błędem (psute zagrywki i złe rozgrywanie). Przewaga Ikara wynosiła 5, a nawet chwilami 6 punktów. Nasi siatkarze przegrali drugiego seta 18:25. Na początku trzeciego seta bolesławianie osiągnęli przewagę 5:1. Niestety goście zdołali wyrównać. Potem legniczanie prowadzili kilkoma punktami do samego końca seta, wygrywając go 25:21.

Drużyna siatkarzy TOP BolesławiecDrużyna siatkarzy TOP Bolesławiecfot. Marcin Zabawa

TOP Bolesławiec przegrał z Ikarem Legnica 0:3 (23:25, 18:25, 21:25). Nasz zespół zajmuje 6 miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi dolnośląskiej. W najbliższą sobotę (20 lutego) bolesławianie będą podejmowali u siebie KKS Ren-But II Złotoryję. Mecz zostanie rozegrany w sali sportowej przy I LO. Początek wyznaczono na godzinę 17:00.