Rozegrano Bieg po Schodach po Ceramiczną Filiżankę

Rozegrano Bieg po Schodach po Ceramiczną Filiżankę
fot. MOSiR W klasyfikacji generalnej kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Agata Nabożna, a w klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Jacek Nabożny.
istotne.pl mosir, bieg

Tegoroczna edycja Biegu po Schodach po Ceramiczną Filiżankę odbyła się w niedzielę, 22 sierpnia. W zawodach mogli wystartować wszyscy chętni – bez względu na wiek. Celem imprezy jest zarówno popularyzacja biegów jako najprostszej formy aktywności ruchowej, jak i promocja Bolesławca.

fot. MOSiR

Uczestnicy mieli do pokonania: 9 pięter, 184 schody, 32 m różnicy wysokości, 30-metrowy płaski podbieg do schodów. Po wbiegnięciu na najwyższe piętro wieżowca zawodnik otrzymywał od sędziego wypełnioną cieczą filiżankę ceramiczną, którą musiał dostarczyć na linię mety. Należało zbiegać tak, aby niczego nie rozlać. Wszystko było dokładnie mierzone na mecie. Za każdy mililitr ulanej cieczy zawodnicy otrzymywali dodatkowe karne sekundy, które doliczane były do czasu, jaki zawodnik uzyskał w biegu.

fot. MOSiR
fot. MOSiR

W klasyfikacji generalnej kobiet najlepsza okazała się Agata Nabożna. Natomiast w klasyfikacji generalnej mężczyzn bezkonkurencyjny był Jacek Nabożny. Oto nazwiska zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  • Agnieszka Trawniczek – w kategorii K1
  • Agata Nabożna – w kategorii K2
  • Grażyna Kuchta-Żmudzka – w kategorii K3
  • Bartłomiej Ornowski – w kategorii M1
  • Jacek Nabożny – w kategorii M2
  • Piotr Żebrowski – w kategorii M3
fot. MOSiR

(informacja MOSiR/ii)