Yamaha – baw się muzyką

Yamaha – baw się muzyką
fot. Krzysztof Gwizdała Do Szkoły Muzycznej Yamaha można zapisać dziecko już od 4 miesiąca życia. Szkoła, realizuje zasadę: bawmy się muzyką w każdym wieku.
istotne.pl dziecko, szkoła muzyczna, yamaha

W Bolesławcu nie ma miejsca, gdzie mamy z niemowlakami czuły by się tak dobrze, jak na zajęciach muzycznych. Maleństwa uspakajają się i wsłuchują w otaczający je świat dźwięków. To nie jedyna korzyść. Dzięki muzyce dziecko może osiągać w przyszłości lepsze wyniki w szkole. Szkoła Muzyczna Yamaha oferuje programy muzyczne, które rozwijają zdolności dziecka.

Niemowlaki w Krainie Dźwięków

Program od 4 miesiąca życia. W programie tym muzyka występuje jako język. To właśnie ona daje możliwość komunikacji rodzica z dzieckiem oraz dziecka z nauczycielem. Rodzice bywają miło zaskoczeni obserwacją budowanych relacji rodzic-dziecko i dziecko-nauczyciel. Zajęcia zapewniają dziecku poczucie bezpieczeństwa poprzez powtarzalny rytm lekcji. Bardzo ważne podczas zajęć jest stosowanie metody Dennisona, dzięki której możliwy jest równomierny rozwój obu półkul mózgu. Podczas stosowania metody „swobodnego odkrywania” przy muzyce klasycznej, rodzic obserwuje zachowanie swojej pociechy, która reaguje na muzykę i nawiązuje kontakt z innymi dziećmi. Zajęcia te dają rodzicom możliwość spędzenia wyjątkowego czasu ze swoją pociechą.

Szkraby i Muzyka

Program od 18 miesiąca życia do 4 lat. Obejmuje 3 tematyczne podręczniki: „Lato”, „Jesień” i „Zima”. Każda nowo poznawana piosenka na zajęciach jest pretekstem do odkrywania świata codziennych czynności i spojrzenia na nie z perspektywy dziecka. Poznajemy między innymi czynności wykonywane w kuchni, przedszkolu, na ulicy. Dzieci bez problemu przyswajają materiał muzyczny w postaci 43 piosenek i wierszyków. Każdej piosence przypisane są gesty, by dziecko łatwiej ją zapamiętywało i zrozumiało. W tym programie używane są instrumenty Orffa (instrumenty perkusyjne o nieskomplikowanej technice gry). Muzyka jest również inspiracją do malowania i rysowania. Uczestnictwo w programie powoduje, że muzyka staje się dla dziecka codziennością i naturalnym środowiskiem. Efektami dodatkowymi zajęć są: szybszy rozwój mowy, zwiększenie zasobu słów, swobodniejszy kontakt z rówieśnikami.

Cudowny Świat Muzyki

Program jest przeznaczony dla dzieci od 4 roku życia. Maluchy są wówczas w wieku w którym naśladują świat dorosłych w zabawie. Program zajęć uwzględnia ową naturalną skłonność dzieci i dostrzega w tym doskonałą możliwość do uczenia drogą zabawy. W ten sposób muzyka staje się obligatoryjnym i naturalnym środkiem przeżywania świata przez dzieci. Powiązanie muzyki z ruchem, pozwala maluchom lepiej koordynować ruchy poszczególnych części swojego ciała i uczy nowych umiejętności ruchowych. Raz w tygodniu dzieci mają możliwość przebywania w „Cudownym Świecie Muzyki”. Śpiewają, słuchają i muzykują. Podstawowymi założeniami są: rozwijanie słuchu muzycznego, kształcenie głosu i wyrabianie poczucia rytmu. Wszystko to można osiągnąć dzięki śpiewaniu dziecięcych piosenek, zastosowaniu solmizacji (nauka czytania nut głosem) oraz poprzez wykorzystywanie różnych instrumentów. Przygotowując się do zajęć z instrumentami muzycznymi dzieci najpierw uczą się je rozpoznawać, a potem wspólnie muzykują w zespole.

Dodatkowo Szkoła Muzyczna Yamaha proponuje programy instrumentalne, w trakcie których poprzez zabawę uczy się gry, poznaje teorię i wspólnie muzykuje w klasie keyboardu od 6. roku życia, gitary klasycznej od 10. roku życia i gitary elektrycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy.

Programy wczesnodziecięce:

  • Niemowlaki w Krainie Dźwięków – dla niemowląt od 4 m-ca życia
  • Szkraby i Muzyka – dla dzieci od 18 m-ca życia do 4 lat
  • Cudowny Świat Muzyki – dla dzieci w wieku 4-6 lat

Programy instrumentalne:

  • Gitara klasyczna – dla dzieci od 10 roku życia, młodzieży i dorosłych
  • Fun Key Kids (keyboard) – dla dzieci w wieku 6-8 lat
  • Fun Key (keyboard) – dla dzieci od 8 roku życia, młodzieży i dorosłych

Kontakt

YAMAHA Szkoła Muzyczna
Al. Tysiąclecia 10a/b
59-700 Bolesławiec
tel: +48 75 732 2799
kom: +48 781 093 332
e-mail: kamila.strug@wp.pl

(informacja zlecona)