Bolesłavia: 11 medali mistrzostw Dolnego Śląska

eryka-baran-lekkoatletka-boleslavia
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, bolesłavia

Ekipa młodzików Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia znakomicie zaprezentowała się na mistrzostwach Dolnego Śląska, które odbyły się 20 maja. Bolesłavianie zdobyli 11 medali, w tym cztery złote i dwa srebrne. Na szczególną uwagę zasługują wyniki Kacpra Olszewskiego, który był bezkonkurencyjny zarówno w rzucie dyskiem (56.80), jak i pchnięciu kulą (14.40). Dwa medale zdobył również Damian Gradzik: srebro w rzucie młotem (34.78) i dyskiem (42.60).

Złote krążki wywalczyli: Wojciech Karaban (w biegu na 1000 m), Kacper Olszewski (w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą) i Jakub Rajfur (w biegu na 110 m przez płotki). Dwa srebrne krążki przypadły Damianowi Gradzikowi (w rzucie młotem i dyskiem). Brąz zdobyli: Paweł Jóźwiak (w skoku w dal), Mateusz Pugacz (w rzucie młotem), Gabiela Sawko (w rzucie oszczepem), Klaudia Grabarz (w biegu 100 m przez płotki) i sztafeta 4x100 m (Patryk Modras, Paweł Jóźwiak, Maciej Buciak i Jakub Rajfur).

Tuż za podium uplasowali się: Sylwia Zembrzuska (w biegu na 600 m), Eryka Baran (w rzucie oszczepem) i Patryk Modras (w biegu na 300 m).

Zawodnicy Bolesłavii bardzo dobrze zaprezentowali się też w Lidze Lekkoatletycznej, którą rozegrano 19 maja w Zielonej Górze. W rywalizacji ligowej wzięło udział 9 klubów: MKS MOS Wrocław, ZLKL Zielona Góra, SL Olimpia Poznań, MKS Bolesłavia Bolesławiec, AZS PWSZ Gorzów Wlkp, WMLKS Nadodrze Powodowo, MKL Szczecin, MKS Osa Zgorzelec i UMKS Iskra Wolsztyn.

Bolesłavia uplasowała się na 4 pozycji. Punkty dla klubu zdobyli m.in. Dominika Kamińska, Bartosz Wróbel, Beata Dąbal, Grzegorz Szuszkiewicz, Dawid Kopała, Kaja Caban, Agnieszka Bosek, Monika Chmielik, Michał Bis, Krzysztof Kozdra, Maciej Chojnacki, Marek Pławiak, Karolina Mrozik, Artur Polański, Robert Polański, Mateusz Kopeć, Ewa Ochocka, Arwid Krzyżanowski, Grzegorz Oślak, Katarzyna Kołodyńska, Igor Okiński i Beata Cieśla.

(informacja: Justyna Serafińska-Gruman/ii)