Kolejne sukcesy pływaków TOP

Logo TOP Bolesławiec
istotne.pl 0 top bolesławiec, zawody, pływanie

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w Pływaniu rozegrano w dniach 9-10 marca w Nowej Rudzie. W zawodach wzięła udział czwórka dziewcząt z sekcji pływackiej TOP Bolesławiec: Agata Knapik, Izabela Tkaczyk, Małgorzata RzeszowskaKlaudia Petters. Wszystkie spisały się bardzo dobrze.

Agata Knapik dwukrotnie zajęła drugie miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym, dwukrotnie była czwarta (100 m stylem klasycznym i 100 m dowolnym – w obu przypadkach do podium zabrakło jej zaledwie 0,03 i 0,04 s) i raz ósma (100 m motylkowym). W klasyfikacji generalnej pływaczka uplasowała się na trzeciej pozycji.

Izabela Tkaczyk zajęła 12 lokatę na dystansie 100 m stylem grzbietowym, na dystansie 100 m dowolnym była piętnasta, a na dystansie 100 m klasycznym – dwudziesta pierwsza.

Dobrze zaprezentowała się też debiutantka Małgosia Rzeszowska, która na wszystkich dystansach pobiła swoje rekordy życiowe. Drużynowo cała trójka uplasowała się na 10 pozycji.

Startująca w kategorii 13-latków Klaudia Petters na dystansie 200 m stylem grzbietowym była piąta, na dystansie 400 m stylem dowolnym – siódma (w obu przypadkach poprawiła swoje wyniki o ponad 20 sekund), na dystansie 100 m grzbietowym – jedenasta, a na dystansie 100 m dowolnym – dwudziesta trzecia.

Natomiast w dniach 9-11 marca w Gorzowie Wielkopolskim miały miejsce Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych. Wziął w nich udział Jonasz Szkirpan z sekcji pływackiej TOP Bolesławiec. Pływak startował w pięciu konkurencjach, zajmując 47 miejsce (100 m motylkowym), 50 (100 m zmiennym), 56 (50 m motylkowym), 67 (100 m dowolnym) i 87 (50 m stylem dowolnym). Na dwóch dystansach zawodnik pobił swoje rekordy życiowe.

(informacja: Ryszard Niewiadomski/ii)