Gol Jasińskiego – BKS pokonuje Chojnowiankę!

Tomasz Jasiński
istotne.pl 0 jasiński, bks bolesławiec

W sobotę (22 sierpnia) BKS Bobrzanie podejmował Chojnowiankę Chojnów. Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Na boisku wiało nudą. Częściej przy piłce i więcej okazji podbramkowych mieli goście. W 18 minucie Marcin Gromala (Chojnowianka) trafił w słupek. W 24 minucie ten sam piłkarz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem BKS. Na szczęście Dawid Kizyma pewnie obronił strzał gracza z Chojnowa. Przez ten sam czas bolesławianie nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji. Dwukrotnie niecelnie strzelał Kamil Mielnik. Goście mieli jeszcze dwie okazje do zdobycia prowadzenia. W 36 minucie minimalnie chybił Adam Szydełko, zaś w 45 minucie trzeciej okazji nie wykorzystał Gromala – strzał także niecelny.

BKS pokonał Chojnowiankę 1:0BKS pokonał Chojnowiankę 1:0fot. Marcin Zabawa
Adam Klimas walczy o piłkęAdam Klimas walczy o piłkęfot. Marcin Zabawa
BKS Bobrzanie odniósł drugie z rzędu zwycięstwoBKS Bobrzanie odniósł drugie z rzędu zwycięstwofot. Marcin Zabawa

W drugiej połowie bolesławianie zagrali lepiej. W 56 minucie pięknym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Adam Popecki. Golkiper gości z największym trudem zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 57 minucie Marek Przykłota przeprowadził zmiany. Za Mirosława Kunza na boisku pojawił się Robert Nitarski, zaś za Błażeja Rajchela na murawę wszedł Sylwester Rydzak. BKS zaczął groźniej atakować. W 68 minucie Kamil Mielnik dośrodkowywał z lewej strony boiska. Strzał głową oddał Tomasz Jasiński, ale bramkarz Chojnowianki nie dał się zaskoczyć. Goście odpowiedzieli strzałem w boczną siatkę bramki. Tym razem szczęścia próbował Marcin Rabanda. Minutę później w ten sam sposób strzelali bolesławianie. W boczną siatkę bramki trafił Kamil Mielnik.

W drugiej połowie uwagę kibiców zwrócił paralotniarz, który przez chwilę oglądał mecz z góryW drugiej połowie uwagę kibiców zwrócił paralotniarz, który przez chwilę oglądał mecz z góryfot. Marcin Zabawa
Zespół Chojnowianki głośno i wytrwale dopingowała jedna z fanekZespół Chojnowianki głośno i wytrwale dopingowała jedna z fanekfot. Marcin Zabawa
Po pierwszej połowie nastroje wśród kibiców nie były zbytnio optymistycznePo pierwszej połowie nastroje wśród kibiców nie były zbytnio optymistycznefot. Marcin Zabawa
Mecz BKS z Chojnowianką zgromadził sporą liczbę kibicówMecz BKS z Chojnowianką zgromadził sporą liczbę kibicówfot. Marcin Zabawa

W 81 minucie Marek Przykłota przeprowadził kolejną zmianę. Za Mateusza Muchę na boisko wszedł Daniel Góralewski. Popularny Góral okazał się „jokerem”. Minutę po wejściu zagrał na głowę Roberta Nitarskiego. Popularny Nitka trafił w poprzeczkę, ale dobitka (także głową) Tomasza Jasińskiego okazała się zabójczo skuteczna. BKS pokonał Chojnowiankę Chojnów 1:0 i zainkasował 3 punkty.

Kibice Chojnowianki wspierali swój zespół głośnymi śpiewamiKibice Chojnowianki wspierali swój zespół głośnymi śpiewamifot. Marcin Zabawa
Po zdobyciu bramki Tomasz Jasiński (10) i Adam Popecki (18) wybiegli poza końcową linię boiskaPo zdobyciu bramki Tomasz Jasiński (10) i Adam Popecki (18) wybiegli poza końcową linię boiskafot. Marcin Zabawa
Piłkarze BKS cieszą się po zdobyciu bramkiPiłkarze BKS cieszą się po zdobyciu bramkifot. Marcin Zabawa

BKS wystąpił w składzie: Kizyma – Demczar, Halkowicz, Bednarz, Rajchel (58' Rydzak), Klimas żk, Mucha żk (81' Góralewski), Jasiński (87' Janicki), Mielnik, Popecki, Kunz (57' Nitarski).

A tak piłkarze BKS cieszyli się po końcowym gwizdku sędziegoA tak piłkarze BKS cieszyli się po końcowym gwizdku sędziegofot. Marcin Zabawa