Skuteczny protest Glinoludów

Skuteczny protest Glinoludów
fot. Gerard Augustyn Dziś w południe grupa Glinoludów z transparentami zaczęła swój protest przeciwko złemu oznakowaniu zjazdu na Bolesławiec z nowego odcinka A4. W nocy na rondzie, gdzie Glinoludy zapowiedziały manifestację, pojawiło się oznakowanie wyjazdu na autostradę z miasta.
istotne.pl protest, zjazd, glinolud, rondo

Wystarczyła zapowiedź, że Glinoludy będą protestować przeciw opieszałości władz i biurokratycznym przeszkodom w staraniach o tablicę z nazwą Bolesławiec na zjeździe i wyjeździe z otwartego odcinka A4, by takie oznakowanie pojawiło się w mieście.

fot. Gerard Augustyn

Na naszym portalu w środę ukazała się informacja o proteście Glinoludów i staraniach radnego Bogdana Nowaka o montaż tablic znakujących wjazd do miasta z autostrady. Sprawą zainteresowały się również media ogólnopolskie. Promocja małych miast i rozwój lokalnych przedsiębiorców to istotny problem w całym kraju. Okazało się, że inicjatywa obywatelska i wsparcie mediów lokalnych jest jak najbardziej potrzebne i skuteczne.

fot. Gerard Augustyn

– Nie można w ten sposób traktować gospodarki w mieście – mówił w wywiadzie dla reportera TVN24 Bogdan Nowak. – Wiele podmiotów już się zamyka, ale ci, którzy jeszcze dyszą, mogliby tę agonię opóźnić. Nie wiem, czy brak tablic po miesiącu od otwarcia autostrady to kwestia pieniędzy czy bezmyślności urzędników.

fot. Gerard Augustyn

– Wszyscy tłumaczą się procedurami i przepisami – stwierdza Nowak. – Przepisy przepisami, ale nie możemy akceptować absurdów. Jest kryzys, miasto żyje z podatków podmiotów gospodarczych. Jeśli nie dba się o podmioty gospodarcze, to samemu sobie robi się sobie krzywdę. Interpelacje o oznakowanie autostrady składane były od lat. Autostrada otwarta jest z dużym opóźnieniem, był czas, by to wszystko załatwić. Dopiero teraz, kiedy zawiadomiliśmy media, w jedną noc postawiono znak. Znaczy się można!

fot. Gerard Augustyn

Dodajmy tylko, że zapobiegliwi urzędnicy, chcący przytrzeć nosa obywatelom-Glinoludom, ustawili znak wskazujący turystom jedynie, jak szybko z Bolesławca wyjechać.

(informacja Grażyna Hanaf)