Mistrzowie stolarskiego fachu

Mistrzowie stolarskiego fachu
fot. www.sxc.hu Uczniowie Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Sprawny w zawodzie”.
istotne.pl konkurs, zshiu, edukacja, marcin, bartosz, kuczyński, migdalski, zawodowa

Pod koniec maja w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zakończył się etap centralny 4 edycji konkursu „Sprawny w zawodzie”, organizowanego przez komendę główną OHP. Wzięło w nim udział niemal 100 uczestników Ochotniczych Hufców Pracy.

W konkursie wystartowali młodzi fryzjerzy, kucharze małej gastronomii oraz stolarze. W tej ostatniej kategorii drugie miejsce w kraju wywalczyli Bartosz Kuczyński i Marcin Migdalski, uczniowie klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu.

Od lewej: Bartosz Kuczyński i Marcin MigdalskiOd lewej: Bartosz Kuczyński i Marcin Migdalskifot. Gerard Augustyn

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy OHP rozwiązywali testy. W drugim – wykonywali zadania praktyczne. – Musieliśmy zrobić szafkę wiszącą z płyty wiórowej – opowiada Bartosz. – Nie było łatwo. Na co dzień zajmujemy się przede wszystkim budowlanką – mówi Marcin. – Ale sobie poradziliśmy.

Od lewej: dyrektor ZSHiU Wiesław Stefanik i Jacek NeslerOd lewej: dyrektor ZSHiU Wiesław Stefanik i Jacek Neslerfot. Gerard Augustyn

Do konkursu obaj stolarze przygotowywali się przez miesiąc pod okiem stolarza Henryka Nawrota. – W Pleszewie poradzili sobie jak zawodowcy – podkreśla Jacek Nesler, komendant OHP w Bolesławcu. – Wykonali profesjonalny mebel, który sklepy mogłyby z powodzeniem sprzedawać.

Karol Stasik życzył młodym stolarzom sukcesu na miarę założyciela szwedzkiego koncernu meblowego IkeaKarol Stasik życzył młodym stolarzom sukcesu na miarę założyciela szwedzkiego koncernu meblowego Ikeafot. Gerard Augustyn

Obaj uczniowie ZSHiU bliscy byli zwycięstwa, przegrali niewielką różnicą punktów. W środę 10 czerwca sukcesu osobiście pogratulował im Karol Stasik, przewodniczący Rady Powiatu.

(informacja Ohp.pl/ii)