Ze zmiennym szczęściem sezon rozpoczęli brydżyści

Ze zmiennym szczęściem sezon rozpoczęli brydżyści
fot. Marcin Zabawa BKB Prnjavor Bolesławiec na pierwszym zjeździe w Gliwicach rozegrał 5 meczów. Bolesławieccy brydżyści odnieśli 3 zwycięstwa i doznali 2 porażek. Nasz zespół zajmuje obecnie 10 miejsce w tabeli.
istotne.pl turniej, prnjavor, brydż, bkb, jarosław molenda, pogrom

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęli bolesławieccy brydżyści zmagania w II Lidze Brydża Sportowego. BKB Prnjavor Bolesławiec na pierwszym zjeździe w Gliwicach rozegrał 5 meczów, w których trzykrotnie zwyciężał i doznał dwóch porażek. W efekcie nasz zespół plasuje się w środku drugoligowej tabeli. Druga drużyna, grająca w III Lidze, osiągnęła podobny wynik na zjeździe w Brzegu Dolnym.

Początek drugoligowych zmagań był bardzo obiecujący. W swoim debiucie nasz zespół pokonał Silesię II COIG Gliwice 18:12. Jeszcze wyższym zwycięstwem – 20:10 – zakończył się drugi mecz z Pantą Team Łódź. W tym momencie nasz zespół był wiceliderem tabeli!

Niestety, w ostatnim meczu pierwszego dnia bolesławianie doznali pierwszej porażki 11:19 z jednym z faworytów II Ligi – ZKS I Opole. W składzie opolan grają m.in. Mistrzowie Europy i Wicemistrzowie Świata juniorów starszych: Konrad Araszkiewicz i Dariusz Kowalski.

Dotkliwą porażkę (7:23) nasz zespół poniósł również w derbowym pojedynku z Konfeksem Legnica. Na szczęście już kolejny mecz zakończył się zwycięstwem 16:14 z WZBS Michalczyk i Prokop Łódź. W efekcie bolesławieccy brydżyści zajmują 10 miejsce w tabeli z niewielką stratą do czołówki. Szansę awansu do ekstraklasy ma tylko sześć pierwszych drużyn. Nasz zespół grał w składzie Antoni Ochot z Arturem Winklerem, Wiesław Tabiszewski z Lechem Warężakiem i Jarosław Molenda (kapitan) z Jerzym Olenderkiem.

Druga drużyna Pogrom Bolesławiec na początek III Ligowych rozgrywek pokonała kolejno: RAG AZS Wrocław (spadkowicz z II Ligi) 24:6 (!), AZS Politechnikę Wrocław XII 19:11, AZS Politechnikę III Wrocław 23:7 oraz doznała dwóch porażek – 8:22 z AZS Politechniką IX Wrocław i 2:25 z AZS Politechniką VII Wrocław. Zespół grał w składzie Jerzy Zatylny, Jerzy Snopczyński, Tomasz Łowicki, Norbert Wolski i Roland Lippik (kapitan).

Kolejny zjazd zarówno w II, jak i III lidze odbędzie się w dniach 17–18 listopada.

(informacja Jarosław Molenda/GA)