Piłkarski show Mandziejewicz i przyjaciele w Bolesławcu

Piłkarski show Mandziejewicz i przyjaciele w Bolesławcu
fot. Marcin Zabawa „Bolesławiec moim miastem, czyli Piłkarski Show Zbigniew Mandziejewicz i Przyjaciele” odbędzie się 30 i 31 maja. Były piłkarz BKS spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej poświęconej temu wydarzeniu.
istotne.pl bks bobrzanie, zbigniew mandziejewicz

W piątek w sali rajców odbyła się konferencja prasowa z udziałem Zbigniewa Mandziejewicza, znanego piłkarza i trenera. Sportowca powitał i przedstawił wiceprezydent Maciej Małkowski. Sylwetkę piłkarza oraz szczeble jego kariery przybliżył Dariusz Jośko – dyrektor MOSiR. „Bolesławiec moim miastem czyli Piłkarski Show Zbigniew Mandziejewicz i Przyjaciele” odbędzie się 30 i 31 maja, czyli w czasie tegorocznych Dni Miasta. Swoją piłkarską karierę Zbigniew Mandziejewicz rozpoczynał w BKS Bolesławiec. Znany piłkarz nadal czuje się związany z Bolesławcem. – Bolesławiec to piękne miasto. Tu zaczynała się moja kariera i tu chcę ją zakończyć – powiedział podczas konferencji.

Maciej Małkowski, Zbigniew Mandziejewicz, Dariusz JośkoMaciej Małkowski, Zbigniew Mandziejewicz, Dariusz Jośkofot. Marcin Zabawa

W programie dwudniowej imprezy zaplanowano m.in.: spotkanie piłkarskich gwiazd z młodzieżą oraz z władzami miasta, trening młodych adeptów piłki nożnej pod okiem byłych reprezentantów Polski. Odbędą się także: festyn sportowy, konkursy, licytacje oraz mecze drużyn BKS Bobrzanie. Zbigniew Mandziejewicz przekaże sprzęt rehabilitacyjny dla Miejskiego Centrum Rehabilitacji. Specjalnie dla kibiców piłki nożnej zostanie rozegrany mecz Przyjaciele Zbyszka – Legia Warszawa Champions. W ciągu dwóch dni piłkarskiego święta będzie można kupić piłkarskie gadżety oraz pamiątki. Odbędzie się także licytacja piłkarskich koszulek i piłek z autografami. Pieniądze, które uda się zebrać, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla najmłodszych piłkarzy oraz na rozwój bolesławieckiej bazy piłkarskiej. Organizacją imprezy zajęły się MOSiR i Gmina Miejska.

Zbigniew Mandziejewicz – piłkarz (obrońca, pomocnik) i trener. Urodził się 5 kwietnia 1962 roku w Lwówku Śląskim. Piłkarską karierę rozpoczął w BKS Bolesławiec, w którym występował w juniorach a potem w seniorach (do 1981 roku). Następnie grał w Piaście Iłowa i Czarnych Żagań. Od 1983 do 1993 roku zawodnik WKS Śląsk Wrocław, z którym wywalczył m.in. Puchar i Superpuchar Polski (1987 rok). Od 1993 roku zawodnik Legii Warszawa. Z tym zespołem zdobył dwa tytuły Mistrza Polski i dwa puchary Mistrza Polski. Grając w Legii występował w europejskiej Lidze Mistrzów. Legioniści dotarli wówczas aż do ćwierćfinałów. W latach 1996-1998 grał w dwóch drużynach austriackiej Bundesligi (Stayer i Altach). W sezonie 1998-1999 reprezentował GKS Katowice.

Łącznie w swojej piłkarskiej karierze grał przez 27 sezonów. 14 lat występował w I lidze polskiej. W ekstraklasie rozegrał 350 spotkań i strzelił 44 gole. Trenował m.in. Lechię Zielona Góra, Gawin Królewska Wola i Chrobrego Głogów. Posiada licencję trenerską UEFA. Obecnie jest przedsiębiorcą i członkiem Stowarzyszenia Piłkarskiego Legia Warszawa Champions League.

(informacja MZ)