Mityng lekkoatletyczny odbędzie się w Świętoszowie

Mityng lekkoatletyczny odbędzie się w Świętoszowie
fot. www.sxc.hu Start w III Dolnośląskim Mityngu Lekkoatletycznym zapowiedziało już blisko 400 zawodników. Portal IstotneInformacje.pl jest partonem medialnym wydarzenia.
istotne.pl zawody, lekkoatletyka, mks bolesłavia

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Osiecznicy i serwis IstotneInformacje.pl zapraszają na III Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych i Ponadgimnazjalnych o profilu wojskowym, który odbędzie się we wtorek 21 kwietnia na terenie stadionu Zespołu Szkół w Świętoszowie. W poprzedniej edycji imprezy wystartowało ponad 350 zawodników z 14 dolnośląskich szkół.

Tegoroczny mityng rozpocznie się o 10:00. Udział we wtorkowych zawodach zapowiedziało już blisko 400 młodych sportowców (z Osiecznicy, Ławszowej, Tomisławia, Parowej, Nowej Wsi, Imbramowic, Bogatyni, Świętoszowa, Zgorzelca, Parowej, Złotoryi, Brzeźnika, Lubania oraz z Bolesławca). Uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych będą rywalizować w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na 60 m przez płotki, bieg na 600 m, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłką lekarską tyłem.

Dodatkowymi atrakcjami tegorocznego mityngu będą konkurencje i sprawdziany wojskowe oraz pokaz sprzętu 62 Kompanii Specjalnej „Commando”. Uczestnicy zawodów będą mieli też okazję zwiedzić koszary w Świętoszowie.

Natomiast o 16:30 w Zamku Kliczków odbędzie się konferencja prasowa z udziałem: Moniki Kumosz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Osiecznicy, Piotra Rysiukiewicza, prezesa Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki, Pawła Olszańskiego, kierownika wyszkolenia Dolnośląskiej Federacji Sportu i wiceprezesa DZLA, Pawła Januszewskiego, członka Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Piotra Małachowskiego, srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, oraz Bartosza Grumana, Tomasza Markowskiego i Justyny Serafińskiej z MKS Bolesłavia.

Głównym sponsorem zawodów jest Gmina Osiecznica. Patronat nad imprezą objęły Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, MKS Bolesłavia, Zamek Kliczków, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Stowarzyszenie 62 KS Commando. Patronem medialnym mityngu jest serwis IstotneInformacje.pl.

(informacja MKS Bolesłavia/GA)

Zobacz także

Gmina Osiecznica

DZLA

MKS Bolesłavia