Pływające auta

 • Anonim (AtPxO8), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam. Wczoraj podczas powrotu do domu wjechałem w ogromną kałuże pod stadionem, która w tamtych warunkach była słabo widoczna. Auto niestety mi zgasło na środku i okazało się dziś że cały silnik do wymiany. Według mnie miasto powinno zadbać o takie sytuacje, ponieważ odpowiedzialne jest za drogi. Moje pytanie jest takie: Czy mogę upomnieć się do miasta by oddali mi za szkodę? Słyszałem od paru znajomych że są sytuacje w których za urwanie koła na drodze przez dziurę, ubezpieczyciel drug (czy ktoś taki) miasta oddaje kase za szkodę. Jest takie coś możliwe w moim przypadku?

 • Anonim (AtPyAt), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Świateł nie masz w samochodzie? Latarnie nie świecą? I mózgu także. Po co jeden z drugim się ładowaliście w wodę, można było zawrócić jak nie jeden zrobił albo objechać górą przez Spokojną ale po co lepiej jak baran się ładuje i żdziwiony w deszczu pcha samochód! Obserwowałem sobie co odpi... a jeden z drugim i w ogóle nie zal mi Was. Myśleć przede wszystkim.

 • / Bierz pod uwagę że po zmroku nie da się określić głębokości a latarni zawsze mogą zasnąć po nagrzaniu więc może by tak trochę kultury?

 • Anonim (Am6gxm), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To na przyszłość z buta zapier*alaj i po problemie.

 • Anonim (AkNmjS), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "... zasnąć po nagrzaniu " może raczej ten za mocno "nagrzany".

 • / zgasnąć miało być mała literówka ;).

 • Anonim (qs0io), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale światła w aucie działają po drugie jak zakładający temat napisał że kałuża w tamtym momencie słabo widoczna więc pewnie w trakcie ulewy. Jedynie sam do siebie musisz mieć pretensje bo miasto nie odpowiada za kałuże i ma przyszłość trzeba się liczyć z tym że mogą być utrudnienia w ruchu drogowym.

 • Anonim (dRjidw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Możesz spróbować, ale tak na chłopski rozum to raczej nie dostaniesz, bo np. jeśli w zimie wpadniesz w poślizg na lodzie i uderzysz w latarnie rozwalając sobie auto to dostaniesz odszkodowanie? NIE. Nawet jeśli droga powinna być odśnieżona i "odlodzona".

 • Anonim (ANx1cl), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cyt rafi: "latarni zawsze mogą zasnąć po nagrzaniu więc może by tak trochę kultury? ".
  Pomijam lierówki, bo co tam, ale o co ci chodzi z latarniami, które moga zgasnąc po nagrzaniu?

  Wracając do tematu: Wjechanie w kałuże to na własna odpowiedzialnośc!
  Musiałeś ładnie zapitalac, aby wpaśc w kałużę tak, że aż zatopiło silnik, a jeśli nie zapitalałeś to musiałeś widziec zalaną drogę i spróbowac na własną rękę jechac "a nóż przejadę".

  Ja sam kilka tygodni temu jeździłem po okolicach Kraszowic, Suszek, Lwówka jak wylała droga i tam gdzie było ryzyko nieprzejechania tam sie nie pchałem, a tam gdzie widziałem, że płytko to jechałem.
  Trzeba mierzy siły na zamiary :( nawrotka od zalanej ulicy i przejazd inna to bezproblemowa sprawa :).

 • Anonim (V86LP), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeśli wpadniesz w dziurę w jezdni to dostaniesz odszkodowanie ale nie od miasta. Każda droga ma swojego zarządce, a on jest ubezpieczony i to ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie. Pierwszy warunek na miejsce zdarzenia musisz wezwać policje, Bez tego szkoda twojego zachodu nic nie wskórasz. Moze i szanse masz małe, ale dlaczego nie spróbować?

 • Anonim (ANx1cl), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zivi ja wpadłem w dziurę, urwałem zawiechę(drążek, półoś wyrwana ze skrzyni... lekko nie było)była policja, dokładna dokumentacja strat i co? Dupa!
  Bo to musi byc "ich" rzeczoznawca, który okresli szkody, zobaczy swoim okiem itd itp.
  Ja musiałem miec auto gotowe jak najszybciej więc po dwóch dniach było gotowe.
  P. S. Szkoda w niedziele rano, przyjaciele odholowali auto od razu, w poniedziałek rano części zamówione, we wtorek składane auto.
  Wyobrażasz sobie ściąganie ich speca w niedziele rano? Kiedy przyjedzie, kiedy wyceni? Najlepiej jakby auto stało do poniedziałku na ruchliwej drodze, wtedy ich spec przyjedzie, zobaczy co sie stało, zobaczy jakie są szkody i wtedy ewentualnie pójdzie sprawa dalej, aby wypłacic odszkodowanie...

 • Anonim (vZHVc), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jezdzilem po miescie wczoraj i wycieraczki przy tym wietrze na najwiekszym biegu niewyrabialy, zeby drzewo wyroslo na srodku drogi to by nie zobaczyl a co dopiero kaluzy, zalane auta byly takze kolo czarnego kota, carrefour, kolo przystanku na wojska polskiego, przy wjezdzie na targowisko manhatan, zwirki wigury, ogolem to co kaluza to cyrk.

 • Anonim (vZHVc), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kolo czarnego kota.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (vZHVc), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  . ).

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (AtPxMF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A gdzie się podziała rowerzystka co burze chciała oglądać.

 • 1
 • 2