Powiat Bolesławiecki „Samorządowym Liderem Edukacji”

Dyskusja dla wiadomości: Powiat Bolesławiecki „Samorządowym Liderem Edukacji”.


 • Anonim (AtJjB0), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A czy w zgłoszeniu opisano oryginalny i interesujący projekt w zakresie kształcenia językowego młodzieży ponadgimnazjalnej polegający na zamiarze połączenia od następnego semestru oddziałów klasowych w większe grupy aby w ten sposób zredukować koszty? Czyżby Starostwo w ten sposób szukało środków na inwestycję, która ma się już niebawem zacząć?

 • Anonim (AN0oYC), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pani Alicja Krzyszczak jest bardzo kompetentną osobą na stanowisku Naczelnika Wydziału Edukacji, życzę Jej dalszych sukcesów zawodowych.

 • Anonim (ANuuvK), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Takie połączenie w większe grupy to klapa roku według mnie teraz są nawet kilkunastoosobowe grupy i moim zdaniem to za dużo by nauczyć słabsze jednostki czego kolwiek a jeszcze większe to już dla nich wyrok śmierci nawet nie wiem czy 20% to dla nich za dużo na maturze? :D.

 • Anonim (AtPyeu), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może w projekcie wspomniano o tym, że chce sie przenieśc dzieci z klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 2 do Gimnazjum nr 3 i wtłoczyć wszystkich do jednego budynku?
  Oczywicie bez zgody najbardziej zainteresowanych... czyli i dzieci i rodziców.

 • Anonim (AE7gVN), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ten bezwartościowy kawałek papieru kosztował 4300 zł NETTO plus czas pracownika oderwanego od swoich obowiązków służbowych. Żeby otrzymać taki papier trzeba było zdobyć 80 na 150 pkt. Możliwych do zdobycia. Kto mi odpowie na pytanie dlaczego urzędnicy uwielbiają takie kawałki bezwartościowego papieru? - :).

 • Anonim (ANuY5r), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Megalomania powiatu: nowy teatr, nowa siedziba starostwa, nowy budynek warsztatów mechanika... itp. A wy nauczyciele z uczniami i rodzicami teraz płaćcie za magalomanię kilku panów z rozbuchanym ego. Dzieci ze szkoły specjalnej niech dalej się uczą w gnoju bo przecież Pan starosta musi mieć nowy gabinecik i nową furę. I niech mnie jeszcze raz jeden z drugim zaczepi na ulicy z agitacją wyborczą za PO to...

 • Anonim (AE7Ig9), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To chyba żart? Łączenie grup na w-fie i językach - 24 osoby do matury np. ustnej z języków, zwalnianie nauczycieli lub ograniczanie etatów, wywalanie na bruk pracowników administracji, niech nam żyje lider edukacji :) ).
  TO KPINA.

 • Anonim (ANuY5r), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Brawo Ewka!
  Tak Panie Kwaśniewski. Przyjdziemy z naszymi niepełnosprawnymi dziećmi 1 września 2012 roku na otwarcie nowej siedziby Szkoły Specjalnej. Jeżeli zagłosuje Pan przy budżecie 2012 roku za budową nowego budynku starostwa a nie za naszymi niepełnosprawnymi dziećmi to już pakuj Pan walizki i wracaj skąd przyjechałeś. Jak Pan nie umiesz zatrządzać to oddaj Pan szkołę specjalną miastu. Prezydent Roman już dawno by ją wyremontował a nasze biedne dzieci uczyłyby się w godnych warunkach.

 • Anonim (ANbpX6), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszyscy oszczędzają, więc stąd pomysł na łączenie klas. Mnie się to nie podoba ale rozmawiałem z dyrektorem szkoły i stąd wiem, że lepiej to już było. Poza tym powiat nie odpowiada za szkoły gimnazjalne więc te głosy dotyczące zmian w gimnazjach potwierdzają tezę o tym, że kryzys dotknie nas wszystkich. Nowa szkoła specjalna jest jak najbardziej potrzebna. Nowe Starostwo jest jak najbardziej nie potrzebne. Ale to już kwestia polityczna. Ale jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne to są one jak najbardziej lepsze od pozostałych w województwie. Zobaczcie na statystyki.

 • Anonim (AE7gFT), 8 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Miarą naszych edukacyjnych sukcesów są m.in. obiektywne wyniki egzaminów zewnętrznych, w tym matur. Cieszy nas też zadowolenie uczniów i ich rodziców. To najważniejsze – mówi Dariusz Kwaśniewski, członek Zarządu Powiatu. ".
  I dodałbym do tego jeszcze: dlatego właśnie postanowiliśmy ułatwić pracę nauczycielom oraz umożliwić uczniom klas maturalnych (i nie tylko) bardzo efektywne kształcenie w zakresie języka obcego, wychowania fizycznego i innych przedmiotów potrzebnych, lub nie, do zdania matury. Łącząc w bardzo nowatorski sposób grupy kilkunastoosobowe w większe - takie prawie jak cała klasa - wyrażamy głębokie przekonanie, iż wpłynie to na dalsze polepszenie jakości pracy szkół, kształcenia i wyniki tychże wspomnianych wyżej egzaminów. Ku radości rodziców i ku chwale ojczyzny!

  Nieudolne zarządzanie finansami powiatu ma się teraz w taki sposób naprawiać? Może poszukajcie Państwo oszczędności we własnych wynagrodzeniach i tam zacznijcie "ciąć", łączyć, zwalniać, zamrażać etc.