Niezwykłe lekcje historii w II LO

Dyskusja dla wiadomości: Niezwykłe lekcje historii w II LO.


 • Anonim (v3rpJ), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dobre sobie, facet na oko ma ze 25 lat, czyli PRL zna głównie z książek. Wiedzę którą chce przekazać czerpie głównie z książek i dokumentów które były a PRL-u fałszowane przez bezpiekę. Ciekawe czy mówił że Wałęsa to TW czy może bohater. W końcu IPN był jeszcze niedawno sztandarową instytucją PIS (i dla mnie już taki pozostanie - niewiarygodny ).
  […]

 • Anonim (AN0Gax), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Anonim rozumie że historii średniowiecznej uczysz się podczas seansów spirytystycznych ze zmarłymi z tamtego czasu? ;)
  A co do Wałęsy to jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości i papiery na tego pana to dlaczego młodzież ma nie poznawać obu poglądów?
  Swoją drogą szkoda że IPN nie uświadamia iż to co się wtedy działo za sprawą PZPR obecnie staje się dzięki Polskiej Zjednoczonej Platformie Obywatelskiej a my żyjemy w PRL-bis. (zajrzyjcie czytelnicy w notatki historyków i przerazicie się ile osób z obecnego świecznika miało wtedy słynne czerwone książeczki).

 • @ Anonim - żadnej indoktrynacji nie było;) O Bolku też nie było mowy.

 • Anonim (d9a6tL), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja chodziłem do I LO i tam też mieliśmy spotkanie z gościem z IPNu. Bardzo korzystna lekcja (akurat u nas mówił o stanie wojennym), bo poniekąd była inna od tej z telewizji albo książek do historii. Która prawdziwa? To się okaże...
  Ale ad rem. Sądzę, że Polska była państwem totalitarnego ogłupiania ludzi i jest nią dalej.

 • Anonim (euuc0T), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po co sięgać po ludzi z IPN? Czyż w naszej społeczności nie ma już rodziców czy dziadków obecnych uczniów szkół średnich, którzy mogliby się podzielić swoimi przeżyciami z tamtego okresu - okresu chorego systemu, w którego łapy wepchnęli nas tzw. przyjaciele prezydent USA i premier Wielkiej Brytanii. Stalin po bitwie pod Moskwą był tym, który rozdawał karty. To Stalin a nie nasz naród powołal w Kujbyszewie polski marionetkowy rząd. Czy pan z IPN powie młodzieży jak traktowano polskich żołnierzy na Zachodzie gdy Sikorski i jego rząd na emigracji zaczął pytać jankesów i brytyjczyków dlaczego wpychają nas w łapy Stalina? Czy pan z IPN powie młodzieży dlaczego dzisiejsi przyjaciele nie zareagowali, po uzyskaniu od płk. Kuklińskiego wiedzy o zamiarze wprowadzenie w 1981 stany wojennego? Zgadzam się z "absolwentem", że nasza wladza tamta i obecna "wali głupa". Nie potrafi ze swoim społeczeństwem rozmawiać otwartym, przejrzystym językiem.

 • Anonim (ANxcUG), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  PRL, jak na państwo totalitarne, wyjątkowo uprzykrzało życie i prześladowało swych obywateli. Wielu ludzi nękało przydzielaniem mieszkań spłdzielczych. Innych prześladowało przydziałem pracy po ukończeniu szkoły. Dziesiątki ludzi, okrutny PRL, krzywdził możliwościami awansu zawodowego i społecznego. Tyranizowano ludzi poprzez faszerowanie ich kulturą wysoką (film, teatr, literatura, prasa). Najciekawsze, że najbardziej pokrzywdzeni to ci, którzy karani byli dziesiątkami medali i odnaczeniami wpinanymi w klapy marynarek. Ci, którym, przelęty ustrój, umożliwił skończrnie bezpłatnych studiów i dobry start w dorosłe życie.

 • Anonim (AE7IrI), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po co się podniecacie, historia to najbardziej upolityczniony przedmiot.

 • Anonim (AE4cEq), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Historia to najbardziej upolityczniony przedmiot". Zgadzam się w całości z tym stwierdzeniem. To tak jak ze słowem patriotyzm, "kreowanym" różnie.

 • Anonim (A5TuDz), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak na kazdym forum wszyscy sie tylko czepiaja. Lepiej zeby nie bylo takich lekcji? Zeby uczniowie sie wogole nic o tym nie nauczyli?

  @Malkon a co do rodzicow i dziadkow i ich zainteresowania nauka mlodziezy, widocznie nie sa tym zainteresowani, i zamiast krytykowac IPN za tego typu akcje, powinno im sie dziekowac, ze interesuja sie edukacja bardziej niz rodzice tych mlodych.

 • Anonim (AtPxDM), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziwię sie władzom szkoły. Jak mozna wpuszczać do szkoły takich oszołomów. Facet w tym czasie siedział w domu na nocniku a teraz czaruje opowieściami... To nie były wiadomości z pierwszej reki - w tym przypadku jest duża możliwość manipulacji - przekazano typową myśl polskiej katoprawicy...

 • Anonim (eB0F2B), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A jaka jest typowa mysl polskiej antykatolewicy.

 • Anonim (eB0F2B), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wcale sie nie przejmuje.

 • Anonim (ANx1zs), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do "też Polak" oszołom? Przyjechał wykształcony młody człowiek. To dobrze, że szkoła jest otwarta na inne niż "typowe" lekcje.

 • Szkoda, że nie mówił o umowie w Magdalence, że prawica NIGDY w Polsce nie będzie mogła dojść do władzy. O tym, że Solidarność nie przejęła władzy i była tylko marionetką sterowaną przez aparat komunistyczny, który rządzi do dziś. Albo o nocnej zmianie, kiedy to wystraszony Bolek wraz z Tuskiem, Pawlakiem i innymi przydupasami obalił rząd Olszewskiego. Tego się w szkołach nie dowiecie :)

 • Anonim (AN0AiN), 7 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gość... ? Edukator... ? W koszulce polo! Gdzie garnitur panie profesorze?

 • 1
 • 2