Naukowcy znaleźli unikatową mapę Bolesławca z 1813 r.

Dyskusja dla wiadomości: Naukowcy znaleźli unikatową mapę Bolesławca z 1813 r..


  • didi (AN0EoC), 2008-06-27 00:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

    DOBRE SOBIE !!!

  • red (AmR6PU), 2008-06-27 05:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Bardzo ciekawe , warto wiedzieć co nieco na temat historii naszego miasta .

  • Lolka (ANGXVW), 2008-06-27 08:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A łyżka na to - niemożliwe...:)

  • Napoleon ! (AN0mC6), 2008-06-27 08:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Trochę to nieładnie, tak sobie przypisywać odkrycia. O tym wszystkim pisał Pan Mariusz Olczak w swojej książce już kilka lat temu. Warto zapewne to badać i szukać nowych wątków, ale pamietajmy, kto pierwszy to wiedział i opublikował ! Polecam wnikliwą lekturę "Kampanii 1813" Mariusza Olczaka !

  • Pani Walewska (ANGXVW), 2008-06-27 08:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Najtańszy Napoleon jest w Czechach(tak mówię ja - Lolka) :)2008-06-27, 09:06Sorrki, to chyba nie jest istotna informacja :)

  • romek (A7b0bk), 2008-06-27 09:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Pan Mariusz Olczak przytoczył treść listu opisującego prace, a widział ktoś tam mapę/plan? A może podał jeszcze gdzie tego szukać? Właśnie, wnikliwa lektura!!!!

  • Pani Walewska (ANGXVW), 2008-06-27 10:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Bez Napoleona nie razbieriosz :)))

  • Reklama

  • zwykły mgr (Akt38G), 2008-06-27 10:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

    NAUKOWCY znaleźli unikatową mapę (...)(...) Grupa PRACOWNIKÓW NAUKOWYCH (...)(...) PRACOWNICY bolesławieckiego Muzeum (...)W tym tempie dezawuowania profesji owych 'znalazców' okazać się może, że to nie żadni 'NAUKOWCY' ale np. sprzątaczka, hehe.A tak na marginesie, to nie każdy, kto wykopie kawał skorupy z gleby zaraz musi być określany mianem naukowca czy uczonego. Ale w kraju, w którym profesor na najwyższym urzędzie jedyne słowa jakie potrafi wybełkotać w obcym języku to "o jes, jes szur", widać wszystko jest możliwe.

  • Napoleon I (AN0mC6), 2008-06-27 11:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Mapy w książce nie ma, ale jest o niej informacja, więc uzywanie slowa "odkrycie" jest co najmniej przesadzone. Robienie sensacji z faktu wyjazdu do Paryża to dzisiaj naprawde żadna rewelacja, zwłaszcza w ramach podróży służbowej, za pieniadze ( jak można przypuszczać) podatnika. Dobrze,że robi sie takie rzeczy, po co jednak tania sensacja i pomijanie milczeniem autora dzieła, ktory to wiedział wczesniej i upublicznił. Ot, co !2008-06-27, 11:05"Mielismy wczesniej sygnał, ze taki plan istnieje". Tak trudno podac nazwisko czlowieka, który dał ten sygnał ? To chyba jest nie w porzadku, i o to właśnie chodzi !

  • romek (AE7hGO), 2008-06-27 12:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Przecież równie dobrze mogła by być np. w Moskwie, informacja jest lecz w korespondencji Napoleona i Marmonta. Ale widać że ktoś tu ludzi z muzeum nie lubi, bo coś robią. Zachęcam do przeczytania bibilografii książki, czy tam jest choćby wzmianka o tym archiwum i czy jest sygnatura pod jaką szukać mapy. Panu Mariuszowi niczego nikt nie ujmuje, napisał bardzo wartościową pracę, a plan uzupełnia i pogłębia tę wiedzę. A sygnał że mapa jeszcze istnieje, z tego co mówili mi w muzeum (właśnie tam dzwoniłem), dotarł z Viadriny/Frankfurt n. Odrą, od tamtejszego naukowca. Chętnie bym plan zobaczył. Czekamy więc na stałą wystawę!!!

  • ja (A4XLFS), 2008-06-27 13:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

    napoleon, niektorzy posiadaja ksiazke p.Olczaka. Jaki jest problem abys podal strone na ktorej jest wspomniana owa mapa?

  • mk (AE7hGO), 2008-06-27 15:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

    wlasnie napoleon, daj strone gdzie pisze sie ze autor wie gdzie jest plan i go zna, bedzie po robocie

  • Pani Walewska (AN0WAa), 2008-06-27 16:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Napoleon, ja TEŻ proszę :))) Choć coś już kiedyś, dawno temu o tym słyszałam ( choć może, wybacz, nie od Ciebie ) :)

  • Napoleon I (AN0mC6), 2008-06-27 16:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Proszę sięgnąć na stronę 236 - dotyczy to nie korespondencji Marmonta i Napoleona, lecz jest to fragment pamietnika tego pierwszego. Rowniez warto siegnąć na stronę 74 - a także zapoznać sie DOKŁADNIE z przypisami. Fakt planowania prac fortyfikacyjnych, a także przygotowywanie i istnienie takich planów nie było żadną tajemnicą. Warto powtórzyć, że godne sa wszelki dociekania na temat powiększenia naszej wiedzy historycznej, jednak w tym wypadku dość obcesowo pominieto milczeniem wklad w jej poznanie autora "Kampanii 1813". To nie ma nic wspólnego z lubieniem lub nie pracowników muzeum !

  • Napoleon (Are8ws), 2008-06-27 18:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

    JEDNA WIELKA SCIEMA.

  • 1
  • 2

Reklama