Co ze ścieżkami rowerowymi w gminie Bolesławiec?

Dyskusja dla wiadomości: Co ze ścieżkami rowerowymi w gminie Bolesławiec?.


 • Mikołaj (AE4g8o), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oho, wybory idą - skoro wraca temat ścieżki rowerowej na Grodziec. Zapewne wkrótce poznamy również nowych (a jednocześnie starych) miłośników bluesa - niestety, nie z delty Missisipi czy Chicago, a Nad Bobrem.

  Szkoda gadać.

  Fakty są takie, że z terenu Dworca Wschodniego da się dojechać po starym torowisku do granic Warty Bolesławieckiej, potem - do Iwin - kawałek asfaltem LUB polami obok zbiornika pofloatacyjnego. A z Iwin albo na na Raciborki, Jurków i Grodziec, albo na Wał Okmiański i do Wilczego Lasu.

  Można ? Można, i nie potrzeba do tego żadnej propagandy, tylko rower (ale bardziej góral/turystyczny niż kolarka).

  PS. Brakujący kawałek trasy po dawnym torowisku z Warty do Iwin ponoć ma być lada moment zrobiony.

 • Bartek (A5EZTt), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Obecnie istniejące ścieżki rowerowe to przecież patologia! Może artysta który projektował ścieżkę przy obwodnicy sam by się przejechał rowerem szosowym po kostce brukowej? Nie mówiąc już o ścieżce przy Al. 1000-lecia gdzie pełno pieszych łazi całą jej szerokością. Kolejna ścieżka to ta od Trzebienia do Kozłowa. Co z tego że asfaltowa jak co 5 - 10 metrów jest wyjazd z posesji lub bocznej drogi, oczywiście z pięknym krawężnikiem, do tego pełno na niej kamyków i szkieł. Kolejny kwiatek to ścieżka od jednostki wojskowej do ul. Jeleniogórskiej. Po jaką cholerę ją budowano???!!! Trzeba było wybudować węższy chodnik a na ulicy oddzielić ją białą linią od pasa dla samochodów i gitara. Więc, Państwo włodarze, pozbądźcie się samozadowolenia że u nas ścieżki są a w innych gminach czy miastach nie ma bo to coś co nazywacie ścieżkami rowerowymi to jakaś pomyłka! Mam nadzieję, że ścieżka od B-ca do Grodźca powstanie i będzie asfaltowa oraz w miarę regularnie czyszczona.

 • W temacie (ekhLwG), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak ten temat jest tak interesujący i ponownie jest podejmowany przez ten portal, to może czas dla zwolenników tej ścieżki aby w obecnym stanie faktycznym zebrać się i powiedzieć "sprawdzam".

 • W temacie (ekhMG6), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszyscy ruszyli na ścieżki (bogatsi na izerskie) weekendowo, to do tematu wracamy po wypoczynku?

 • W temacie (ekhsBH), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nadal kręcimy....weekendowo:-)

 • elf (AHdJw2), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ścieżka rowerowa na ul Rzemieślniczej to jedyna ścieżka w mieście gdzie nie ma znaków, słupków ,rurek na ścieżce
  Można ? Można !
  Następną sprawą jest brak ścieżki prowadzącej z centrum miasta do strefy ekonomicznej wzdłuż modłowej polnej.

 • Ivo (e3aTDP), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Scieżek rowerowych w Gminie Bolesławiec jak na lekarstwo, ale za to ciagle buduje się lub rozbudowuje Domki Ludowe.W większosci wsi stoją nowe budynki i pozamykane. Mieszkancy nie robią nic i sam GOKis tez, ale urzędasy spełniają swoją wizję. Jak można wydawać tak bezmyślnie publiczne pieniądze!

 • W temacie (ekhtJu), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Koniec wypoczynku i jak temat, sprawdzamy? Czy tylko narzekanie? Pytam, iż teraz czas odpowiedni do konkretów.

 • W temacie (ekhtEy), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Teraz to już czas wziąć się za ścieżki........, te rowerowe są już priorytetem państwa, wypowiedź Mateusza Morawieckiego na kongresie PiS. Inaczej nie można wykrzesać "mocy" z lokalnych ośrodków decyzyjnych jak li tylko przywoływać przykłady i efekty "dobrej zmiany", to bez domieszki ironii. Budowa ścieżek rowerowych jest jednym z priorytetów rozwoju kraju, iż dobro i radość ludzi z bycia Polakiem i życia w tym kraju jest wspólnym celem. Teraz ruszy się lokalnie?

 • W temacie (ekhvb3), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie ma zainteresowania aby bezpieczniej jechać z rodziną?

 • 1
 • 2