Co ze ścieżkami rowerowymi w gminie Bolesławiec?

Dyskusja dla wiadomości: Co ze ścieżkami rowerowymi w gminie Bolesławiec?.


 • anonim (eltCFR), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moze najpierw chodniki we wsiach, a potem ścieżki rowerowe ?

 • mieszkaniec Bolesławca (A7bUdl), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  ścieżki rowerowe takie jak być powinny będą gotowe może za 30-40 lat

 • Dobra (eltCF8), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ja podpisze się pod słowami przedmówcy.. czyli może chodniki na wsiach.
  Przykład Dobra. remont drogi, po co zrobić cos kompleksowo na lata. Wylany nowy asfalt i sprawa załatwiona. A moze by tak chodnik. Coraz więcej w tym powstaje tam domów, co za tym idzie więcej mieszkańców a tak naprawdę bezpiecznie z Dobrej do Bolesławca się nie dojdzie bo nigdzie nie ma chodnika.

 • anonim (eltCFR), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podobnie na AUTOSTRADZiE miedzy Kruszynem a Łaziskami, żadnego chodnika !!!!!

 • zenio (AE40qM), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Im sie nie chce rowów obkosić i powycinać chaszcze a gdzie dopiero ścieżki rowerowe .

 • rowerzysta (A81ZWu), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Potrzebę wybudowania ścieżki rowerowej zrozumie tylko ktoś kto jeździ na rowerze oczywiście nie po piwo do sklepu... Ludzie na stanowiskach urzędniczych mają solidną pensję, więc po co im rower? Lepiej piknik, browar i kiełbaska. A "hołota rowerowa" niech się dalej męczy i ogląda za siebie czy jakiś pijany szaleniec go nie potrąci.

 • Mieszkaniec (eltCFR), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tyle mówi się o zdrowym stylu życia a ścieżek brak, na wschodzie dużo biedniejsze gminy mają ścieżki a u nas w mieście są ale na mieście się kończą. Wioski oscienne w nie mają ścieżek a w weekend do pracy nie ma jak się dostać jak ktoś nie ma samochodu tylko rower pozostaje.

 • abc (eltCFR), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  3,6 km ścieżki rowerowej za ponad 2mln zł. Tak drogo kosztuje wylanie takiego kawałka asfaltu? Gdyby to była droga z chodnikiem to może tyle by to kosztowało ale ścieżka dla rowerów. Poza tym jak stwierdzają przedmówcy są ważniejsze sprawy w Gminie. Swoją drogą budowanie lub rozbudowa w każdej wiosce Domu Ludowego też pochłania niemałe koszty a tak naprawdę jak często korzysta się z tych obiektów. Utrzymanie przecież kosztuje.

 • anonim (A7w4jy), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  We Lwówku jakoś dali radę wybudować fajną trasę

 • a ja (AE71Av), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja się pytam kiedy będzie strzelnica sportowa ?

 • Mieszkaniec (ekhMIS), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mieszkańcy płacą podatki i chcą mieć przestrzeń do rozwoju w postaci ścieżek rowerowych.

 • ech... (hjN39), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Te tzw. świetlice ? Jest się mieszkańcem danej miejscowości , niby masz pierwszeństwo , guzik . Wynajmują osoby zewnętrzne . A budowano je z myślą o mieszkańcach . A ceny to porażają . Nie ma znaczenia , czy tu mieszkasz ,czy z zewnątrz . Porażka totalna ! Tylko czekać , jak wybudują ścieżkę rowerową , a potem każą płacić jak za autostradę .

 • mieszkaniec (eltCFR), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Brakuje programów aktywizujących na terenie gminy dla młodszych alei starszych, wioski są zadbane ale brakuje kultury.

 • Misiek (eltCFR), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Codziennie przemierzam tzw tory w Kruszynie, na których ma powstać ścieżka rowerowa. Na dzień dzisiejszy uważam, że ta trasa już spełnia wymogi ścieżki rowerowej i nie trzeba wcale żadnego asfaltu aby był to fajny trakt dla rowerzystów i spacerowiczów. Koniecznym jest jedynie przycięcie krzaków, wycinka kilku gałęzi może kilku drzewek w większości owocowych i wykoszenie poboczy. Zorganizowanie przy tej trasie jakiegoś punktu postoju tzn, mała wiatka, ławeczka i śmietnik. Nic więcej nie potrzeba. Szacuję że koszt tego typu inwestycji to raptem 40 50 tys. zł. Po co więc wydawać 2,1 milina ? Różnicę w kosztach lepiej przeznaczyć na bardziej potrzebne rzeczy we wsiach gminnych.

 • Mieszkanka Warty Bolesławieckiej (eQ8ZEa), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A czy wójt gminy Warta Bolesławiecka zechce zrobić coś pożytecznego dla jej mieszkańców? gmina nie jest taka biedna mam propozycję niech zrzekanie się części swojej pensji za 28 lat nabrał wystarczająco.

 • 1
 • 2