Ukradł trzy kosze chleba sprzed sklepu

Ukradł trzy kosze chleba sprzed sklepu
fot. KPP Zgorzelec 30-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Policjanci z Pieńska po otrzymaniu informacji o tym, że w Ruszowie mogło dojść do kradzieży, natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. W drodze zauważyli pojazd, którym miał się poruszać podejrzany o to przestępstwo. Mundurowi zatrzymali jego samochód. 30-letni kierowca miał w aucie nożyce do cięcia metalu i... trzy pełne kosze pieczywa, a także różnego rodzaju drobne przedmioty, m.in. garnek gliniany, stojak na kwiaty, elementy krzyża marmurowego i metalowego.

Mężczyzna tłumaczył, że chleb dostał od kolegi, który pracuje w piekarni, a pozostałe przedmioty są jego własnością. Ale już po chwili prawda wyszła na jaw: dyżurny poinformował mundurowych, że właśnie otrzymał zgłoszenie o kradzieży chleba sprzed jednego ze sklepów w Jagodzinie.

30-latek został zatrzymany. Policjanci ustalili, że usiłował się włamać do pomieszczenia gospodarczego z antykami w Ruszowie. Nie udało mu się to, bo został spłoszony przez mieszkańców. Co więcej, na następnej ulicy włamał się do pomieszczenia gospodarczego, skąd zabrał wspomniane drobne przedmioty.

Teraz 30-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Ukradł trzy kosze chleba sprzed sklepuUkradł trzy kosze chleba sprzed sklepufot. KPP Zgorzelec
Ukradł trzy kosze chleba sprzed sklepuUkradł trzy kosze chleba sprzed sklepufot. KPP Zgorzelec