Pościg transgraniczny za włamywaczem. 33-latek zostanie przekazany Niemcom

Pościg transgraniczny za włamywaczem. 33-latek zostanie przekazany Niemcom
fot. KPP Zgorzelec Sąd tymczasowo aresztował przestępcę na 7 dni. W tym czasie złodziej zostanie przekazany niemieckim organom ścigania.
istotne.pl 183 policja, prokuratura, sąd, kradzież, włamanie, zakaz, pościg, narkotyki, miasto zgorzelec

Reklama

27 lipca dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został poinformowany o pościgu transgranicznym prowadzonym przez niemiecką policję. Bogatyńscy policjanci ustalili, że Niemcy podjęli pościg za autem marki Volvo w Zittau. Kierujący, uciekając, przekroczył granicę Polski w Sieniawce, gdzie kontynuował ucieczkę.

Niemieccy funkcjonariusze kontynuowali pościg na terenie RP. Na jednej z ulic Sieniawki ich radiowóz zablokował drogę uciekającemu pojazdowi. Volvo zderzyło się z policyjnym busem. Uciekinier został ranny; przewieziono go do szpitala. (Nic poważniejszego jednak mu się nie stało).

Kierującym okazał 33-letni mieszkaniec Bogatyni, który złamał sądowy zakaz oraz – wg wstępnych badań – jechał pod wpływem narkotyków.

33-latek został zatrzymany na podstawie wydanego przez niemiecką prokuraturę Europejskiego Nakazu Aresztowania. Potem przewieziono go do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, który aresztował podejrzanego na 7 dni. W tym czasie mężczyzna zostanie przekazany niemieckim organom ścigania.

Zatrzymany był wielokrotnie – również w Polsce – karany za przestępstwa przeciw mieniu. Jest m.in. podejrzany o włamanie do mieszkania w Bogatyni.

Reklama