Gdzie najlepiej wymienić walutę?

Gdzie najlepiej wymienić walutę?
fot. Krzysztof Gwizdała Szukając miejsca, w którym można wymienić walutę, mamy do wyboru banki, kantory stacjonarne i internetowe. Każda osoba, wymieniająca walutę, przede wszystkim chce, by transakcja była korzystna i bezpieczna. Na co należy zwrócić uwagę? Po pierwsze należy sprawdzić wysokość spreadu. Jest to różnica pomiędzy ceną kupna, a ceną sprzedaży waluty. Im niższy spread, tym transakcja dla nas korzystniejsza.
istotne.pl pieniądze, kantor, euro

Bank z pewnością zapewni nam łatwość i bezpieczeństwo wymiany. Jednak przy większych wypłatach waluty, ma prawo zażądać wcześniejszego zgłoszenia chęci dokonania takiej transakcji. W celu wymiany możemy również skorzystać z bankowości elektronicznej. Niestety, spready w bankach są wysokie, co powoduje, że transakcje często nie są dla nas opłacalne.

Również kantor stacjonarny nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wizyta w nim wiąże się z koniecznością przemieszczania się z gotówką po mieście, co może stanowić pewne zagrożenie. Dodatkowo, żeby znaleźć najkorzystniejszy spread, trzeba sprawdzić kursy w kilku kantorach, tym samym tracąc cenny czas. Wymiana w kantorze stacjonarnym jest prosta i korzystniejsza niż w banku, gdyż ten drugi oferuje lepsze ceny. Nie są one jednak najkorzystniejsze – pierwszeństwo niezaprzeczalnie będzie miał kantor internetowy.

W e-kantorze spready są zdecydowanie niższe. Różnica może sięgać nawet kilkudziesięciu groszy! Warto sprawdzić kurs dolara w kantorze internetowym i w banku, by się o tym przekonać. Choć wartość ta wydaje się niewielka, przy wymianie sporych kwot lub regularnych transakcjach, jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić. Skorzystają na tym przede wszystkim osoby, spłacające kredyty walutowe, zarabiające za granicą i przedsiębiorcy.

Nad bezpieczeństwem transakcji czuwają zabezpieczenia, stosowane przez bankowość elektroniczną. Procedura wymiany jest prosta i intuicyjna. Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiadają czekający doradcy klienta. Co istotne, pieniądze zazwyczaj trafiają na konto w ciągu kilkunastu minut! To nie wszystko – kantory internetowe działają przez siedem dni w tygodniu, przez całą dobę. Nic więc dziwnego, że zdobywają coraz większą popularność. Korzystne wymiany, oszczędność czasu, bezpieczeństwo i łatwa dostępność, to niewątpliwe zalety wymiany pieniędzy online.

tekst zlecony