47-latek podpalił cztery garaże. Spowodował straty w wysokości 50 tys. zł

47-latek podpalił cztery garaże. Spowodował straty w wysokości 50 tys. zł
fot. freeimages.com (Jeffery Vincent) Policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie czterech garaży w miejscowości Zielonka.
istotne.pl policja, straż pożarna, prokuratura, sąd, podpalenie

Mundurowi ustalili, że nieznany wówczas sprawca podpalił cztery garaże w Zielonce (powiat zgorzelecki, gmina Węgliniec). Doszło do spalenia: samochodu marki VW Passat, motoroweru, quadu, roweru górskiego i innych rzeczy znajdujących się w garażach. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 50 tys. zł.

Policjanci zatrzymali podejrzanego. 47-letni mężczyzna zaprzeczył, jakoby miał jakiś związek z tym zdarzeniem. Funkcjonariusze mu jednak nie uwierzyli: przesłuchiwali świadków, gromadzili dowody i zebrali informacje, które wskazują na to, że to właśnie zatrzymany był podpalaczem. Ponadto mundurowi udowodnili mężczyźnie inne przestępstwa, m.in. uszkodzenie ciała i wypowiadanie gróźb karalnych wobec mieszkańców Zielonki. (Groził tym ostatnim, że ich zabije).

Teraz 47-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia. Na wniosek policjantów z Pieńska i prokuratury sąd tymczasowo aresztował podpalacza na 3 miesiące.

KPP Zgorzelec/ii